Artık hem tutuyor, hem atıyor... Doğuş Özdemiroğlu... - BasketFaul.com

Artık hem tutuyor, hem atıyor... Doğuş Özdemiroğlu...

29-10-20 14:16
Doğuş Özdemiroğlu savunma özellikleri ön planda olan bir oyuncuydu. Hatta koçu Selçuk Ernak, "Bana göre Avrupa'nın en iyi bire bir savunmacısı" yorumunu yapmıştı.

Son yıllarda Doğuş Özdemiroğlu'nun zaman zaman hücumda da çok etkili olabildiğini gördük ancak bu sezon ön sahadaki etkisi, en azından şu ana kadar sürekli hale geldi. 

Son Oostende naçında 17 sayı atan Özdemiroğlu'nun BSL kariyeri boyunca sayı ortalamaları şöyle:
2020-21: 19.8 sayı
2019-20: 6.7 sayı
2018-19: 5.4 sayı
2017-18: 1.2 sayı
2916-17: 6.0 sayı (Yeşilgiresun Belediye)
2015-16: 1.7 sayı
2014-15: 0 sayı (1 maç)

Doğul Özdemiroğlu ile bu sezonki hücum performansını ve Daçka'yı konuştuk...

* Senelerdir süre almaya çalışıyordum ve  kredi alabilmem için iyi savunma yapmam gerektiğini biliyordum. Aslına bakarsanız ben savunmayı da çok severek yapıyorum.

Eurolegaue sezonunda, Eurocup'ta şampiyon olduğumuz sezonda hücum açısından bir ilerleme sağlamıştım ama bunu sürekli hale getirmem gerektiğini de biliyordum. Yazın ağırlık antrenmanlarından çok salonda şutumu istikrarlı hale getirmek için çalıştım. Bu konuda asistan koçlarımızın ve kondisyonerimiz Bedir Ertan'ın da çok katkısı oldu. 

* Yaz boyunca  maç temposunda şut attım ve artık şutuma güvendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. İyi oyuncu olmanın yolu iki yönü de iyi oynamaktan geçiyor.

* Darüşşafaka Tekfen olarak sezon başında şanssızlıklarla karşılaştık, bütün sezonda yaşanabilecek sakatlıkları biz iki ayda yaşadık. Eksikler nedeniyle oynamadığımız pozisyonlarda oynamak zorunda kaldık.

* Süreler fazlasıyla arttı, sakatlık korkusuyla antrenmanlarda sertlik yapamadık.
 
* Son galibiyetler özgüven kazanmamıza yardım etti. İkinci yarıda çok tehlikeli bir rakip oluruz.

 

Yorumlar Okunma: 2813