39 dakika Manisa, maçın galibi Düzce - BasketFaul.com

39 dakika Manisa, maçın galibi Düzce

31-10-20 18:03
TBL 3. haftasında Manisa BBSK'yı konuk eden GCT Düzce, ikinci yarıda çift hanelere çıkan farktan geri dönerek 54 saniye ilk kez öne geçtiği karşılaşmadan 75-71 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya GCT Düzce, Barış-Washington-Azizcan-James-Mutlu ile Manisa ise İnanç Mert-Umut-Godfrey-Ramazan-Recep beşiyle başladı.

Karşılaşmaya tempolu başlayan Manisa, dıştan içe paslarla arka arkaya skor buldu. Yayın gerisinden yüzdeli başlayan Düzce ise bu dakikalarda üstünlüğü eline aldı. Topu paylaşarak daha dengeli hücum eden Manisa, çeyreğin tamamında istikrarını korudu. Üstünlüğün değişmeye devam ettiği çeyreği 18-16 Manisa önde tamamladı.

İlk kez bu maçta oynayan Manisa'nın kısa yabancısı Marcus Hall ikinci çeyrekteki ilk sayıların da sahibi oldu. Manisa Alican'ın asistlerşnden gelen sayılarıyla  farkı açmaya başladı. Dış atışlarda bu dakikalarda daha düşük yüzdeli mücadele eden Düzce, farkın açılmasını önleyemedi. Son bölümde Azizcan ve Washington ikilisiyle iyi ritm yakalayan Düzce farkı tekrar 3'e kadar çekti. İkinci çeyreği Manisa 36-33 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte Manisa tempolu oyunuyla farkı tekrar açmaya başladı. Washington'u iyi savunan Umut, kolay sayı bulmasına izin vermedi. Bunun yanında hücumda da yaptığı önemli katkılarla farkın Manisa lehine açılmasında önemli rol oynadı. James'in fizik avantajıyla pota altında sayı skor üretebilen Düzce, maçın içinde kalmaya çalıştı. Üçüncü çeyrek 58-48 Manisa'nin üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte Jones'un fizik avantajında daha çok yararlanan Düzce farkı eritmeye başladı. Hall oyundayken savunmada ve hücumda hatalara daha açık olan Manisa karşısında Düzce bunları avantaja çevirerek maça ikinci bölümde ortak olmaya başladı. 54 saniye kala Washington'un basketiyle Düzce karşılaşmada ilk kez öne geçti (71-69). Molaya giden Manisa mola dönüşü arka arkaya iki hücumdan da sayı bulamadı. Karşılaşmayı GCT Düzce 75-71 kazandı.

Öne çıkanlar..
GCT Düzce: Desi Washington 20 sayı-7 asist-4 top çalma, Joel James 14 sayı-10 ribaund, Mutlu Akpınar 11 sayı
Manisa BBSK: Alican Güney 19 sayı-7 ribaund-8 asist, Recep Doğrusöz 13 sayı, Umut Geçen 11 sayı-4 top çalma 

Yorumlar Okunma: 1355