Telekom'dan Bosna'da kötü mağlubiyet - BasketFaul.com

Telekom'dan Bosna'da kötü mağlubiyet

11-11-20 22:25
FIBA Şampiyonlar Ligi'nde Türk Telekom favori olarak çıktığı Bosna Hersek'teki maçta sezonun en kötü performansını sergileyip Igoeka'ya 77-66 kaybetti.

Türk Telekom maça Ennis-Johnson-Dekker-Wiltjer-Eric ile başlarken Igokea maça Clemmons-Josilo-Atic-Ilic-Carmichael beşi ile başladı.

Türk Telekom hücumda istediği akışkanlığı bulamazken Igokea hücumda daha iyi iş çıkardı ve skorda üstünlüğü ele geçirmeyi başardı.Türk Telekom'da son haftaların formda isimleri Dekker-Wiltjer ikilisi iyi başlamazken guard ikilisi Ennis ve Johnson'da ilk çeyrekte erkenden ikinci faule ulaşınca Burak Gören rotasya gitti ve ilk çeyrekte 10 oyuncusunu kullandı. Igokea Carmichael ile etkili oldu ve ilk çeyreği 21-15 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Kamar Baldwin ve Samet'le savunma direncini yukarı çekerek başlaya Türk Telekom kısa sürede farkı kapatıp rakibini yakalasa da hücumda çeşitliliği artıramayınca tekrar geri düştü. Igokea Anthony Clemmons ile Türk Telekom'a cevap veririrken ilk çeyrek skor katkısı almakta zorlandığı Johnson ve Ennis'ten üç sayılık isabetler bulan Telekom skordan kopmasa da Clemmons-Carmichael ikilisi hücumda sayılar bulmaya devam etti. Dekker ve Wiltjer'dan bu çeyrekte de katkı alamayan Türk Telekom devreye de 40-32 geride girdi.

Üçüncü çeyreğe Türk Telekom Sam Dekker ile etkili başladı. Bu çeyrekte Dekker hem savunmada hem de hücumda geçen haftalardan kısa pasajlar sundu ve Türk Telekom ivmeyi ele geçirdi. Ancak Marco Josilo ve Carmichael boyalı alanda Telekom potasında sayılar bulmaya devam ettiler. Michael Eric bu bölümde savunmada üst üste blokları ile Türk Telekom'u ateşlemeye çalışsa da Kyle Wiltjer bugün gününde değildi ve hücumda maça giremeyince Telekom istediği dönüşü yapamadı. Igokea üçüncü çeyreği 53-47 önde kapattı.

Son çeyrekte Türk Telekom Tyler Ennis'le bir atak yapmaya çalışsa da Ennis hücumda destek bulamadı. İşin savunma tarafında da rakibin iki kısası Clemmons ve Waller'ı savunmakta zorlanan Telekom farkı kapatamadı ve Igokea yakaladığı marjı çok iyi kullandı. Wiltjer'ın yanı sıra Michael Eric'den de hiç katkı alamayan Türk Telekom farklı beşler denese de sahada istediği beşi bir türlü yakalayamadı. Hücum performansı yönünden son haftalardaki görüntüsünden çok uzakta olan Türk Telekom deplasmanda Igokea'ya 77-66 kaybetti.

Telekom'da Sam Dakker 12, Tyler Ennis 19 sayıya ulaştı, Igoeka'da ise ülmemizde Banvit, Uşak Sportif ve Konyaspor formaları giyen Jackie Carmichael 15, Anthony Clemmons 17, Antabia Waller 10 sayı ile oynadı.

 

Yorumlar Okunma: 1198