Ernak'tan Sinan ve Erkan'a ayrı parantez - BasketFaul.com

Ernak'tan Sinan ve Erkan'a ayrı parantez

15-11-20 08:16
Galatasaray‘ı mağlup eden Darüşşafaka Tekfen’de koç Selçuk Ernak ve Grant Jerett yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Selçuk Ernak’ın maç sonu görüşleri şu şekilde:
“Bizim için birinci ve ikinci periyodların ilk beşer dakikalarını çok kötü savunduk. Sonraki beşer dakikalarda hep iyi reaksiyonlar verip, çok ciddi sayılarda tutabildik rakibimizi. Galatasaray‘ın sakatları var ama oynayabilen oyuncuları içinde hep 4 tane şutör var sahada. Pivotlar haricinde hepsinin çok ciddi şut tehdidi var ve hepsi de katkı verdiler. Çok ciddi bir yüzdeyle soktular ilk yarıda. İkinci yarıda bence üçüncü periyod iki takımın birbirini yoklaması gibi oldu. Herkes eteğindekileri döktü, yapabileceklerini yaptı. Dördüncü periyodda biz daha iyi savunma yaptık ve maçın başında sıkıntı yaşadığımız ribaundların hepsini aldık. O ribaundları alınca da daha kolay sayı attık, rakibimize faul yaptırdık. Grant Jerett ve Andrew Andrews çok ciddi sayılar attılar ama ben bir parantez Erkan Veyseloğlu ve Sinan Güler’e açmak istiyorum. Onların mücadeleleri ve basketbol akılları olmasa biz bu galibiyetleri alamayız. İkisine ayrıca teşekkür ederim.”

Grant Jerett ise şunları söyledi: 

“Çok iyi iş çıkardık. İyi mücadele ettik, iyi savaştık. İnişler, çıkışlar oldu maçın içinde ama savaşmayı hiç bırakmadık. Takım olarak kaldık maç içinde. Andrew Andrews hep çok iyi iş çıkarıyor ve yine bunu yaptı. Takımı onurlandırdı. Özellikle son çeyrekte mükemmel bir iş çıkardı. Takım olarak da iyiydik. Birlikte oynamayı sürdürdük ve ana unsur buydu. Farklı türde bir maçtı. Sadece elimden geleni olabildiğince iyi yapmaya çalışıyorum.” 

Yorumlar Okunma: 1062