Karadağ: Yabancısız da şampiyon olabiliriz - BasketFaul.com

Karadağ: Yabancısız da şampiyon olabiliriz

16-11-20 13:19
TBL'de haftanın olayı kuşkusuz Konyaspor'un, bu sezon ne Federasyon Kupası'nda, ne de ligde hiç mağlubiyet almayan Sigortam.net'i üstelik deplasmanda yenmesiydi.

Konyaspor Koçu Cengiz Karadağ konuğumuz olup soruları şöyle yanıtladı...

* Şu an için transfer yasağımız devam ediyor ama bir süre sonra yasak kalkabilir. Yasak kalksa da hastalıklar, sakatlıklar dışında transfer düşünmüyorum. Bu kadroyla yabancısız da şampiyon olabiliriz. Bütün oyuncularımız arslanlar gibi oynuyor.
* Omzundan sakatlığı buluna Murat Göktaş'tan maalesef yararlanamıyoruz. Göktaş büyük olasılıkla Şubat ayında dönecek.
* Ligin ikinci haftasında Düzce'ye 20 farkla kaybettiğimiz maçın bize çok faydası oldu. Hazer dışında bu ligi çok iyi bilen oyuncumuz yok ama hepsi bu maçta gerçek TBL'yi görüp her hafta kendilerini geliştirdiler.
* Hücumda her maç birileri çıkıyor ve skor sıkıntısı çekmiyoruz ama asıl önemli olan hep birlikte savunma yapmaya başlamaları ve bundan keyif almaları... Savunma yapanların hücumda hata da yapsalar bende kredisi var.
* Sigortam.net'in averaj üstü iki yabancısı ve bu ligi çok iyi bilen bir koçları var. Onları deplasmanda yenmemiz sezonun galibiyetidir.
* Bu hafta ilk defa bize saygı duyan bir takımla, Yalova ile oynayacağız. Çok iyi bir oyuncu ve teknik kadroları var. Bizim için çok zor bir maç olacak.
* 5-6 haftalık bir takımız. Federasyon Kupası'na gittiğimizde ne setimiz vardı, ne kondisyonumuz. Bu süre içinde gerçekten büyük mesafe kat ettik.

 

Yorumlar Okunma: 2116