Bahçeşehir ilk galibiyetini liderden aldı - BasketFaul.com

Bahçeşehir ilk galibiyetini liderden aldı

18-11-20 00:45

 İSTATİSTİK

Eurocup 8.haftasında deplasman maçlarını iyi oynayan ancak son toplarda kaybeden Bahçeşehir Koleji bu defa İspanya'da yenilgisiz lider Joventut Badalona'yı mağlup etmeyi başararak Eurocup'ta ilk galibiyetini aldı: 87-77 Badalona bu sonuçla Eurocup'ta ilk kez yenildi. 


İki kulübün anlaşmasıyla Perşembe günü Fenerbahçe ile imzalayacak olan Alex Perez son kez Bahçeşehir forması giydi, Erick Green ile Rıdvan Öncel sakatlıkları nedeniyle kadroda yer almadı. Badalona ise  Pau Rİbas ve Ante Tomic'ten yoksun oynadı.
 
Karşılaşmaya Bahçeşehir, Jones-Perez-Burak Can-Thomas-Owens beşiyle başladı.

6-0 ile başlayan Badalona'ya 10-3 ile cevap veren Bahçeşehir, boyalı alandan bu dakikalar yüzdeli oynayarak üstünlüğü eline aldı. Son bölümde Bassan'ın arka arkaya kritik basketleriyle Badalona skora dengeyi getirdi ve İlk çeyrek 25-25 eşitlikle tamamlandı.

İkinci çeyrekte kriz anlarında İsmet'le cevap veren Bahçeşehir, skor üstünlüğünü elinde tuttu.Son bölümdeki basit hatalarla top kaybına giden Bahçeşehir karşısında Badalona arka arkaya kaydettiği kolay sayılarla farkın açılmasına izin vermedi. İkinci çeyrek 48-41 Bahçeşehir üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrekte farkı açan beşini bozmayan Bahçeşehir, Jones ve İsmet'le sayıları kaydetmeye devam etti. Badalona ribaundlarda bu dakikalarda önde olsa da hücumlardan sayıyla dönememesi onları erken krize soktu. Farkı çift hanelere çıkaran Bahçeşehir, çeyreği 68-53 önde tamamladı.

Son çeyreğe 10-0 ile başlayan Badalona farkı 6'ya çekti (64-70). 6-0 ile cevap veren Bahçeşehir, farklı üstünlüğün tekrar sahibi oldu. Morgan ve Bassas ikilisiyle hücumda etkili olsa da Badalona açılan farkı tekrar kapatamadı. Karşılaşmayı 87-77 skorla kazanan Bahçeşehir, Eurocup'taki ilk galibiyetini aldı.

Karşılaşmayı Bahçeşehir'de Jamal Jones 34 sayı, İsmet Akpınar 23 sayı (4/5 üç sayı) ve Alex Perez 4 sayı-13 asistle tamamlayarak galibiyetin en etkili isimleri oldular. 

Yorumlar Okunma: 1878