Karşıyaka'dan TBF'ye sert çıkış - BasketFaul.com

Karşıyaka'dan TBF'ye sert çıkış

20-11-20 20:22
Karşıyaka Kulübü, Afyon Belediyesi maçının ertelenmesi isteklerinin reddedilmesi üzerine TBF'yi eleştirirken son testleri negatif çıksa da semptom gösteren oyuncuları oynatmayacaklarını açıkladı.

Kulübün açıklaması şöyle:
"COVID-9 ile mücadele ettiğimiz 2. dalga boyutunun en yüksek seviyede hissedildiği bir dönemden geçiyoruz.

Bu süreçte semptom gösteren 6, semptom göstermeyen 1 olmak üzere PCR testleri pozitif sonuçlanan toplam 7 sporcumuz olmuştur. Bu sporcularımız 14 gün karantina döneminde evde gerekli tedavileri yapılarak izole olmuşlar ve bu dönemi antrenmansız geçirmişlerdir.

Yönetim olarak protokolde zorunlu olmadığı halde testi negatif olan oyuncularımızın kardiyak ve solunum testleri yapılmış ve sağlık kurulumuzca değerlendirilmiştir.

Federasyonumuzun yayınlamış olduğu Basketbola Dönüş Protokolunun 14 günlük karantina sürecini tamamlayan ve bunun sonucunda testleri negatif olan sporcular sahaya çıkabilir maddesi gereği semptomları devan eden sporcularımızdan kaynaklı yapmış olduğumuz haklı erteleme talebimiz 'test sonucu negatif olmasına rağmen takım doktorunca dönüş için hazır olmadığı tespit edilen basketbolcuların dönüşüne karar verilmesi konusunda tüm sorumluluk kulüp yönetiminize aittir' ibaresi ile reddedilmiş ve federasyonumuz zorunlu kıldığı bir konuyu kendi sorumluluğundan çıkarmıştır.

Bu bağlamda yarın sahaya çıkacak olan takımımızda maçın sonucundan bağımsız sağlık durumu elverişli olmayan sporcularımıza yer vermeyeceğimizi bildirmek isteriz.

Bu son yaşananlar düşündürmüştür ki kulüplerin varlıklarını sürdürebilmeleri adına hizmet etmesi beklenen federasyonlar, kendi varlıklarını  sürdürebilmek adına sorumluluktan kaçınarak kulüpleri içine düştükleri zor durumda yalnız mı bırakmayı tercih etmelidir." 

Yorumlar Okunma: 4011