Anadolu 7 kişiyle kazandı - BasketFaul.com

Anadolu 7 kişiyle kazandı

25-11-20 17:58

İSTATİSTİK

TBL 4. haftanın erteleme maçında Samsunspor'u konuk eden Anadolu Basket, rakibinin 16 farktan dönmesine izin verse de son bölümde üstünlüğü tekrar ele aldı ve karşılaşmadan 76-70 galibiyetle ayrıldı. Ligdeki üçüncü galibiyetini alan Anadolu Basket'te bugün 5 oyuncu sakatlık ve covid sebebiyle forma giyemedi ve 7 kişiyle mücadele etti. Samsunspor da Koç İlker Salman'ın covid testi pozitif çıkmasıyla takımın başında yer alamazkan Berkay Sinirlioğlu da sakatlığı sebebiyle forma giyemedi. 

Anadolu Basket karşılaşmaya Bridgeman-Recep-Berent-Clark-Kutay beşiyle Samsunspor ise Can-Dukes-Fatih-Soares-Uğur Can ile başladı.

Samsunspor, Fatih'le maçın başında etkiliydi. Berent ile cevap vermekte gecikmeyen Anadolu skoru dengede tuttu.İçeride koridoru bulan Anadolu, tempoyu da arttırarak skor üstünlüğü  elinde tutmaya çalıştı. Ancak bu dakikalarda dışardan yüzdeli oynayan Samsunspor, skoru dengelemede gecikmedi. İlk çeyrek 21-21 eşitlikle geçildi.

İkinci çeyreğe Bridgeman ve Kutayîn üçlükleriyle başlayan Anadolu farkı açmaya başladı. Bu çeyrekte dışardan istediği gibi isabet bulamayan Samsunspor, skorun açılmasını durduramadı. Clark'ın serisi ve Kutay'ın üçlükleriyle farkı çift haneye çıkardı. (43-27). İkinci çeyrek 45-34 Anadolu Basket üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe başta tutuk başlasa da sonrasında hücumda işleri toparlayan Samsunspor 13-0 seriyle maça ortak olmasını bildi. Bu çeyrekte tecrübeli oyuncu Berent'le sorumluluk alarak rakibine cevap vermeye çalıştı. Üçüncü çeyrek 53-50 Anadolu Basket'in 3 sayılık üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe tempolu başlayan Anadolu, 7-2 yakaladığı seriyle farkı tekrar açtı.Dukes ve Uğur Can ikilisiyle cevap veren Samsunspor, iyi ritm yakalamaya başladı. Fatih'in de devreyle girmesiyle 04.43 dakika kala skora denge geldi (66-66). Soares de son bölümde devreye girdi ve smacıyla Samsun'u uzun zaman sonra ilk kez öne geçirdi Son bölümde Recep'ten kritik üçlük bulan ve çizgiden de hatasız dönen Anadolu Basket karşılaşmadan 76-70 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
.Anadolu Basket: Kutay Akpulat 23 sayı-5 ribaund, Terik Bridgeman 16 sayı-7 ribaund, Elyjah Clark 14 sayı-6 ribaund-8 asist-5 top çalma
Samsunspor: Fatih Cantitiz 22 sayı-8 ribaund-5 asist, Kahlil Dukes 17 sayı-5 ribaund, Timothy Soares 15 sayı-18 ribaund-6 asist

İLGİNÇ NOTLAR:
* Anadolu Basket üst üste ikinci kez kazandı, Samsunspor üç maç sonra ilk kez kaybetti.
* Sahaya 7 oyuncuyla çıkabilen Anadolu Basket'te 3 oyuncu en az 38:49 dk, 1 oyuncu 28, 1 oyuncu 33 dakika süre aldı.
* Benchten gelen oyuncular toplam 2 sayı attı: Anadolu Basket 2, Samsunspor 0
* Samsunspor hücum ribaundlarındaki 21-9'luk üstünlüğünü skora yansıtamadı.

Yorumlar Okunma: 2112