Maradona, COVID-19 ve ayrılmasını bilmek - BasketFaul.com

Maradona, COVID-19 ve ayrılmasını bilmek

26-11-20 13:38
Maradona'yı çıplak gözle izlemenin mutluluğuna erişenlerdenim. Ayağına bu kadar hakim olan, topa adeta parmağında çevirir gibi hükmeden başka bir futbolcu görmedim. İkincisi ise bana göre Sergen Yalçın'dır.

1990 Dünya Futbol Şampiyonası'nda Arjantin penaltılar sonunda sözde(1) ev sahibi İtalya'yı elerken San Paolo Stadı'ndaydım. Arjantin'in finale yükselmesinin ardından 70 bin seyirci çılgınca ve büyük mutlulukla Arjantin'i daha doğrusu Maradona'yı alkışlıyordu. Çünkü Maradona, Arjantinli olmakla birlikte Napoli Kralı'ydı.

Toprağı bol olsun...

* * *

Basketbol takımlarındaki COVID-19 vakaları ile ilgili haberleri verirken, bir kaç defa "Rakamlar açıklananların çok üzerinde. Aman dikkatli, çok dikkatli olun" diye yazdığımda hakaret içeren mesajlar aldım. Şimdi Sağlık Bakanı Koca da gerçek vaka sayısı açıklamak durumunda kaldı. Bana hakaret edenlere tavsiyem yine değişmeyecek: Aman dikkatli, çok dikkatli olun. 

* * *

TBF'nin, Ufuk Sarıca ile yolların ayrıldığı açıklamasındaki "Sona erdirilmiştir" ibaresi oldukça itici idi. Cümle şöyleydi: "A Erkek Milli Takım Başantrenörümüz Sayın Ufuk Sarıca ile birlikteliğimiz sona erdirilmiştir."

Devamında teşekkür de edilse, "sona erdirilmiştir" ifadesi bir kızgınlığı anlatıyordu. "Güç bende, kararı ben veririm..." Zamanlamasını bir tarafa bıraktık... Dostça ve efendice ayrılmak çok mu zor?  

Yorumlar Okunma: 3486