Cade Cunningham & Kansas-Gonzage heyecanı (NCAA) - BasketFaul.com

Cade Cunningham & Kansas-Gonzage heyecanı (NCAA)

27-11-20 09:23
CADE CUNNINGHAM: Oklahoma State’in oyun kurucusu üniversiteye bu sene başladı ama daha sezon öncesinden Yılın En İyi Çaylağı seçildi bile..! Oklahoma St, Texas-Arlington’ı 75-68 yenerken 18 yaşındaki yıldız adayı 21 sayı ve 10 ribaund ile oynadı. Maç sonrası genç Cade’in teri bile soğumadan hemen oyunu hakkında ve seneye Draft’te kaçıncı sıradan seçileceğine dair spekülasyonlar bitmek bilmedi. Genelde otoriteler gördüklerinden memnun kaldılar ama tek bir maç gösterge olmaz diye düşünüyorum. Buna rağmen bir analist kendisini “Maserati” olarak tanımladı! 

2021 Draft’inde iki oyuncuya çok güveniliyor ve ikisi de üniversiteyi değil, G-League Select Team’de (NBA tarafından liseden gelenler için kuruldu) oynamayı seçtiler; 1.95’lik şutör guard Jalen Green ile 2.00’lik forvet Jonathan Kuminga. Cade’in performansını yakından izleyecek ve bakalım hangi NBA takımlarının ilgisini çekecek göreceğiz.

KANSAS-GONZAGA: (90-102) Bu senenin favori iki üniversitesi ilk maçlarında Fort Myers’de karşı karşıya geldiler. Sezon öncesi anketlerde Gonzaga ilk sırada, Kansas ise 6. olarak gösteriliyordu. Gonzaga’da, Florida Üni.’den transfer olan 1.95’lik Kanada’lı point-guard Andrew Nembhard ta oynadı ve büyük katkı vereceğini kanıtladı. Florida’daki iki senesinde Nembhard 67 maçın tamamına ilk beş başlamış ve son senesinde 11.2 sayı ve 5.6 asist ort. yakalamıştı. NCAA’den açıklandığına göre Gonzaga’da oynayabileceği geçerli iki senesi daha bulunuyor.

Sanki Mart ayındaymışız ve NCAA Turnuvası’nda maç seyrediyormuşuz gibi, üst düzeyde çok kaliteli bir maç oldu. Maçın genelinde Gonzaga üstündü ve pota altından çok iyi hücum etti. İki forvet, Corey Kispert ve Drew Kimme çok başarılıydılar. Fransız guard Joel Ayayi her geçen yıl basketbolunu daha da yukarı taşıyor. Bu sene üçüncü senesinde, bakalım NBA takımlarının dikkatini çekebilecek mi? Kansas’ta ise 4. senesindeki guard Marcus Garrett bu sene takımın en güveneceği oyuncu olacak gibi... Yarın Kansas St. Joseph’s ile, Gonzaga ise Auburn ile oynayacak. 

Yorumlar Okunma: 861