Eurobasket'e gidebilmek hala elimizde - BasketFaul.com

Eurobasket'e gidebilmek hala elimizde

28-11-20 11:56
 
FIBA 2022 EUROBASKET ELEMELERİ
D GRUBU
O
G
M
PUAN
Hırvatistan
3
3
0
6
Hollanda
3
2
1
5
İsveç
3
1
2
3
Türkiye
3
0
3
3
 
24 takımın kaılacağı, grubumuzdan sadece sonuncunun eleneceği 2022 Eurobasket'e gidemeyecek olursak, basketbol tarihimizin en büyük hezimetlerinden birini yaşayacağımız muhakkak. Ancak elemelere üçte sıfır ile başlamamıza karşın gruptan çıkmak hala elimizde.

ALDIĞIMIZ SONUÇLAR
Türkiye-Hollanda: 65-72
Türkiye-İsveç: 80-87
Türkiye-Hırvatistan: 62-79
KALAN MAÇLARIMIZ
Türkiye-Hollanda
Türkiye-İsveç
Türkiye-Hırvatistan

Kalan maçlarımızın tamamını kazanmamız durumunda grubu 3-3 ile bitireceğiz. Bu durumda gruptan çıkamamamız ancak dört takımın da 3-3'e gelmesi ve bunların arasında en kötü averajın bizde olmasına bağlı ki, bu kötü olasılık imkansıza yakın.

Son üç maçtan ikisini kazanırsak grubu Hollanda ve/veya İsveç'le başabaş tamamlarız ve yine averaj hesapları devreye girer.

Sadece İsveç'i yenip Hırvatistan ve Hollanda'ya kaybetmemiz halinde dahi şansımız var. Eğer İsveç hiç galibiyet alamaz ve biz İsveç'i en az 7 farkla yenersek1 galibiyetle dahi üçüncü olup finallere gidebiliriz.

Elbette çok yargılamamız, sorgulamamız, tartışmamız gereken bir noktadayız ama şu anda önemli olan Hollanda karşısına inançla, özgüvenle çıkıp kazanmak. Diğer konular için daha zamanımız var. (Basketfaul)

Yorumlar Okunma: 5478