Benli: Gençlere yatırım yaparak kazanmak istiyoruz - BasketFaul.com

Benli: Gençlere yatırım yaparak kazanmak istiyoruz

30-11-20 12:44
Bugünkü konuğumuz TB2L takımlarından Ted Ankara Kolejliler’in koçu Emrah Benli...

Ligin 4 gruba bölündüğü bu yeni düzen hakkında neler düşünüyorsunuz?
Statüyle ilgili çok yorum yapmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Olağanüstü durumlar yaşıyoruz. Bu şartlarda oynanacak olması bir yandan tedirgin edici fakat bir yandan da mutluluk verici. 

Takım olarak hedefleriniz ve kadro yapınızdan bahseder misiniz? Nasıl bir oyun anlayışına sahip olacaksınız?
BGL organizasyonunun başlangıcından bu yana yapılanmamız A takıma oyuncu yetiştirmeye yönelik ilk hedef olarak. Devamında Türk basketboluna da değerler katmak. Bunun meyvelerini de yavaş yavaş toplamaya başladık. Gerek Süper lig, TBL takımlarına gönderdiğimiz oyuncular gerek NCAA Division 1 üniversitelerinden burs kazanan oyuncular ( bu oyuncular döndüğünde organizasyonumuza tekrar katılarak daha yüksek hedefler koymalarını  sağlamak) gerekse de A takımımızda yerini alacak oyuncular olmak üzere kısa sürede ciddi işler başardığımız bir gerçek. Bunun devamı olarak bu sezon yaş ortalaması 19-20 olan geniş bir kadroyla sezonu en yukarılarda bitirmeyi hedefliyoruz. Gelişimin başarıyla doğru orantılı olduğunu düşünenlerdenim. Bu sezon da en üst seviyede maçları oynayarak, kazanarak, tecrübe kazanmak en büyük hedefimiz. 

Ligdeki şampiyonluk favorileri kimler sizce?
Bu ligin dinamikleri çok değişken o yüzden favori söylemeyi doğru bulmuyorum. Ligin diğer takımlarından daha fazla bütçesi olan 5-6 takım var. 

Kulübünüzün devamlılığı için altyapı ile ilgili nasıl çalışmalar yapmayı düşünüyorsunuz?
Kolej çok büyük bir camia tabii ki her zaman var olmaya devam edecek. Bize düşen mevcut ekonomik koşullarda kulüp çıkarları doğrultusunda en doğru hamleleri yapmak. Şu an için en doğrusu gençlere yatırım yapmak biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Onlarla yükselmek ve onlarla devam etmek istiyoruz.  
                      
TB2L’nin herhangi bir İddaa ya da isim ya da yayın geliri olmamasından dolayı kulüp olarak bu konuda bir çalışmanız var mı? Maçlarınızı Youtube üzerinden yayınlamayı düşünüyor musunuz?
Mutlaka var fakat o detaylı bilgi bende değil. BGL ve A takım maçlarımız 4 senedir Youtube kanalımızdan yayınlanıyor bu sezon da yayınlanacak.

Antrenör: Emrah Benli
Yrd Antrenör: Murat Kaya
Yrd Antrenör: Mert Kaya
Kulüp Müdürü: Sinan Çağrı
İdari Menajer: Buğra Sarı
Kondisyoner: Özer Özeler
Fizyoterapist: Deniz Can Şahin
Malzeme Sorumlusu: Ahmet Göven

OYUNCULAR

Kevin Kaspar (K), Atakan Akçam (K), Yiğit Baran Sarıkaya (Çift lisans), Mert Akarsu, Gökhan Edge Demirli, Çağdaş Atbaş, Çağdaş Kayabaşı, Utku Tuğsal, Emir Büyükhanlı, Can Yardımcı, Cihat Mertali Dalgalı, Alperen Ercan, Ali Efe Barış, Barış Levent Ünlü, Mete Tekçevik, Eyüpcan Öncü, Erim Özdemir, Özcan Korkut, Can Sayın, Kaan Tunç 

Yorumlar Okunma: 2896