Efes tutarak kazandı - BasketFaul.com

Efes tutarak kazandı

01-12-20 22:04

İSTATİSTİK: 
Anadolu Efes yoğun milli maç trafiğinin ardından çıktığı mücadelede Pınar Karşıyaka'yı ilk devredeki müthiş savunmasıyla 74-61 yenmeyi başardı. Maç boyu rakibini hiç yaklaştırmayan Anadolu Efes'te Larkin ilk kez Türk statüsünde forma giyerken etkisiz gözüktü. Maçta fark yaratan isimler ise uzunların eksikliğinde Moerman ile Singleton oldu. Karşıyaka'da Semih Erden, Anadolu Efes'te ise Rodrigue Beaubois kadrodaydı ama forma giymedi.


Karşılaşma ilginç şekilde potaya değmeyen atışlarla başladı. İlk 4 dakikada 4 kez top potaya değmezken Karşıyaka organize olmakta çok zorlandı. Anadolu Efes ise Singleton'ın sırtında üstünlüğü erken yakaladı. Kötü hücumlara rağmen tempo fena olmayınca skor da yukarıya taşındı. İlk çeyrek sonunda 21-15 Anadolu Efes üstünlüğü bulunuyordu.

İkinci çeyrekte boğucu bir savunma yapan Efes rakibine nefes aldırmadı. Sadece 8 sayı yiyen Efes bu çeyrekte farkı açmaya başladı. Doğuş ve Erten'den de katkı gelirken Simon hücumu yönlendiren isimdi. Buğrahan'ın da katkı vermesiyle fark açıldı. İlk yarı 38-23 efes lehine sonuçlandı.

Üçüncü çeyrekte bir şeyleri değiştirmek isteyen Karşıyaka mini seriler yakalasa da oyunun genel gidişatına etkide bulunamadı. Farkın çift hanelerin altına inmesine izin vermeyen Efes'te Moerman üst üste 7 sayıyla ekstra katkı verdi ve takımını taşıdı. Son çeyreğe Efes 58-44 önde girdi.

Son çeyreğe Erten-Doğuş ikilisiyle başlayan Anadolu Efes adeta rakibini kilitledi. Tam saha baskının yanı sıra hemen her pozisyonda ekstra efor sergileyen Efes rakibinin geri dönüşüne izin vermedi. Doğuş'un Kennedy'e yaptığı blok maçın hareketi olurken son bölümde Karşıyaka ufak canlandı ama fark yine çift hanelerin altına inmedi. Karşılaşmadan Anadolu Efes 74-61 galip ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Anadolu Efes: Chris Singleton 17 sayı (3/3 üçlük), 4 ribaund, 3 asist, Adrien Moerman 2 sayı, 10 ribaund, 2 asist

Pınar Karşıyaka: Raymar Morgan 14 sayı, 3 ribaund, 1 asist, Tony Taylor 13 sayı, 2 ribaund, 6 asist, Amath M'Baye 16 sayı, 3 ribaund, Metecan Birsen 11 sayı, 8 ribaund, 2 asist

 

Yorumlar Okunma: 1920