Büyükçekmece'den "Büyük" sürpriz - BasketFaul.com

Büyükçekmece'den "Büyük" sürpriz

01-12-20 22:28

İSTATİSTİK

ING BSL 10. haftasında Fenerbahçe'yi konuk eden Büyükçekmece, müthiş çekişmeli geçen maçta uzatmanın sonunda rakibini 93-91 devirerek çok kritik bir galibiyet aldı. Fenerbahçe ilk mağlubiyetini alırken, Büyükçekmece 4 maç sonra kazadı.


İlk 5ler:

Büyükçekmece Basketbol: Olaseni, Anderson, Farrell, Enes Berkay, Oliver

Fenerbahçe: Brown, Vesely, Ali Muhammed, Ahmet, Ulanovas

Vesely ile pota altında üstün başlayan Fenerbahçe, Brown ve Ali Muhammed'in de kolayca skor bulmasıyla öne geçti: (12-7). Büyükçekmece ise uzak mesafe şutlarıyla farkı eritmeye çalıştı. İlk çeyreğin sonunda Ömer Utku'nun üçlüğüyle Büyükçekmece farkı 1'e çekti: 28-29.


İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Üç sayı çizgisinden daha yüzdeli olan Fenerbahçe, üstünlüğü tekrar eline aldı. Son bölümde iyi bir seri yakalayan Büyükçekmece skora eşitlik getirdi (47-47). Ancak Vesely ile basketi kaydeden Fenerbahçe, çeyreği 49-47 önde tamamladı.


Fenerbahçe'de üçüncü çeyrekte hücumdaki en etkili isim Ahmet oldu. Takımının üstünlüğü korumasına yardım etse de Farrell, 5 dakika kala kolay bir turnikeyle Büyükçekmece'yi bir kez daha öne geçirdi (60-58). Farrell hırsı ve mücadeleyi Büyükçekmece'de en çok sahaya yansıtan isim oldu. Oliver'ın de kritik üçlükleriyle Büyükçekmece bu dakikaları hücumda rahat geçti ve üstünlüğü de eiine aldı. Farrell'ın oyunda olmadığı dakikalarda skorda zorlanan ekip rakibine cevap vermekte zorlansa da üstünlüğü korudu. Üçüncü çeyrek 70-67 Büyükçekmece üstünlüğüyle geçildi.


Son çeyreğe 6-0 ile iyi başlayan Fenerbahçe, rakibine erken mola aldırdı. Mola dönüşü rakip sahada baskıyı arttıran Fenerbahçe, kolay baskete izin vermedi. Karşılıklı şut dış şutlarla geçen bu bölümde Büyükçekmece Anderson'un üçlüğüyle  ile 02.54 dakika kala skora bir kez daha denge getirdi. Kalan sürede eşitlğin bozulmadı ve son çeyrek 82-82 skorla tamamlanarak karşılaşma uzatmaya gitti.


Uzatmaya Brown ile hücumda çok iyi başlayan Fenerbahçe skoru 90-84 getirdi. 9-0 seriyle cevap veren Büyükçekmece skor üstünlüğü eline aldı ve karşılaşmadan uzatma sonunda 93-91 galibiyetle ayrıldı.


Öne çıkanlar..

Büyükçekmece Basketbol: Karvel Anderson 25 sayı, Matt Farrell 21 sayı-7 asist, Gabriel Olaseni 12 sayı-6 ribaund

Fenerbahçe: Jan Vesely 16 sayı-6 ribaund, Jarrell Eddie 17 sayı-5 ribaund, Lorenzo Brown 21 sayı

 

Yorumlar Okunma: 2464