Büyükçekmece'nin hiç şakası yok! Kurban bu sefer Galatasaray - BasketFaul.com

Büyükçekmece'nin hiç şakası yok! Kurban bu sefer Galatasaray

05-12-20 21:56

İSTATİSTİK: 
Büyükçekmece son maçında Fenerbahçe'yi uzatma sonunda yendikten sonra bu sefer de Galatasaray'ı iki uzatma sonunda 91-87 yenmeyi başardı. Maç boyu oyunu önde götüren Büyükçekmece sonlarda rehavete kapılıp 14 sayı farkı kapattırsa da yine mücadeleyi bırakmadan maçı kazanmayı bildi. Galatasaray maç boyu rakibi takip etse de bir türlü o istenen hamleyi yapamadı. Gabriel Olaseni ilk devrede double-double yapmayı başardı. Maçın hakemleri bu sezonun en temiz yönetimlerinden birini çıkarırken 50 dakikalık maçı neredeyse hatasız yönettiler.


Maça iki üçlük isabetiyle başlayan Büyükçekmece ilk 4 dakika sonunda skoru 15-3'e taşıdı. Göksenin'in üçlüğüyle nefes alan Galatasaray farkı yavaş yavaş eritti. Son bölümde farklı isimlerden de katkı gelince ilk çeyrek 20-17 Büyükçekmece lehine bitti.

İkinci çeyreğe özellikle savunmada daha iyi başlayan Çekmece farkı çift hanelere çıkarmayı bildi. Olaseni'nin pota altını tek başına domine edip ilk yarıdan double-double'ı tamamladığı ilk devrede Galatasaray yerli oyuncularının katkısıyla oyunda kaldı. Dış atıcılarından hiç katkı alamayan Galatasaray'a karşı devre arasına 41-30 Çekmece önde girdi.

Üçüncü çeyrekte çok daha iyi bir Galatasaray vardı. Rakibi top kaybına zorlayıp hızlı hücumlarla 14-2'lik seri yakalayan Galatasaray skoru dengeye getirdi. Tam bu noktada devreye Ömer Utku Al girdi. Hem takımı iyi yöneten hem de iki dripling üzeri üçlük bulan Ömer üstünlüğü takımında tuttu. Son çeyreğe 56-52 skoruyla gidildi.

Son çeyreğe Çekmece fırtınasıyla girildi. Sadece 2.5 dakikada 10-0'lık seri yakalayan Çekmece farkı da 14 sayıya çıkardı. Psikolojik olarak skoru koruma içgüdüsüne bürünen Çekmece bu konuda hiç başarıulı olamadı. Macon'ın skorer oyununa hızlı hücumlar da eklennce 11-0'lık seri bu sefer Galatasaray'dan geldi.Farrell'ın takipçilik ve şans kokan müthiş üçlüğüne Macon cevap yolladı. Anderson'ın basketfaulü ile fark 4 sayıya çıktı. Önce Yiğit ardından RJ Hunter ile üçlükler bulan Galatasaray ilk kez öne geçti. Anderson'ın orta mesafesiyle skor 14 saniye kala eşitlendi. Son topu Macon kullanamayınca maç 74-74 uzatmaya gitti.


İlk uzatma devresine Olaseni'nin serbest atışlaryla girilse de Galatasaraydan gelen 7-2'lik mini seri üstünlüğü sarı kırmızılılara geçirdi. Olaseni üretime devam ederken Macon'dan kritik isabet geldi. Cevap  Anderson'dan geldi. Rj Hunter'ın zor isabetine bir de üçlükle cevap veren Anderson tek başına taşıdı takımını. Son hücumda Anderson serbest atışlardan birini kaçırırken Galatasaray maç topunu pek iyi kullanamadı. Yine de ribaundu zorlayan Motum'a yapılan faul sonrası atışları isabet çeviren Motum maçı bir kez daha uzatmaya götürdü.

İkinci uzatmada Galatasaray takım halinde hücumda zorlama atışlara yönelirken Çekmece'de önce 4 sayılık hücum bulan ardından çok zor bir ikilik isabet daha bulan Anderson farkı 6 sayıya çıkardı. 1.41 kala molasını yakan Galatasaray bir türlü aradığı isabeti bulamadı. Macon'ın turnikesi hariç sayı üretemeyen Galatasaray sonlarda serbest atışları da sokamayınca karşılaşma 91-87 Büyükçekmece lehine sonuçlandı.

Öne çıkanlar...
Galatasaray Doğa Sigorta: Daryl Macon 26 sayı (3/5 üçlük), 4 ribaund, 6 asist, Göksenin Köksal 13 sayı, 6 ribaund, 2 asist, RJ Hunter 10 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Johnathan Williams 16 sayı, 11'i hücum 17 ribaund
Büyükçekmece: Gabriel Olaseni 28 sayı, 19 ribaund, Karvel Anderson 23 sayı, 7 asist, Matt Farrell 10 sayı, 5 ribaund, 7 asist, Ömer Utku Al 11 sayı (3/5 üçlük), 3 ribaund, 3 asist

Yorumlar Okunma: 2613