Yalova, Düzce'yi yaklaştırmadı - BasketFaul.com

Yalova, Düzce'yi yaklaştırmadı

09-01-21 18:00

İSTATİSTİK

TBL 14. haftasında GCT Düzce'ye konuk olan Yalova, baştan sona önde götürdüğü karşılaşmadan 79-70 galibiyetle ayrıldı. 

İlk 5ler:
GCT Düzce: Washington-Azizcan-James-Kemal Can-Mutlu
Yalovaspor: Jones-Akın-Melih-Morrison-Şahin

Üç sayı çizgisinden yüksek yüzdeli başlayan Yalova ilk iki dakikayı 11-0 ile geçti. Tutuk başlayan Düzce, Desi ve Azizcan ile skor bulmaya çalıştı, çeyreğin son bölümünde ribaundlarda üstünlüğü eline alsa da arka arkaya 4 hücumdan da eli boş döndü. Kalan dakikalarda yüksek yüzdeli oyununu sürdüren Yalova çeyreği 29-18 önde tamamladı.

Dış şutlardan ikinci çeyrekte de yararlanmaya devam eden Yalova, farkı açmayı sürdürdü. Düzce ribaundlarda üstünlüğü sürdürse de hücumları sayıyla tamamlayamadı ve skorun gerisinde kalmaya devam etti. Son hücumda Kemal Can'ın üçlüğüyle Düzce farkı tek haneye çekti. İkinci çeyreği Yalova, 43-36 önde tamamladı.

Yalova üçüncü çeyreğin ilk basketini kaydederek farkı çift hanelere çıkardı. Hücumları bu çeyrekte de tamamlamakta zorlanan Düzce, ribaund üstünlüğünün avantajını bir türlü eline alamadı. Son bölümde Düzce farkı tek hanelere çekse de Yalova 8-0 seriyle cevap vererek farklı üstünlüğü bırakmadı. Üçüncü çeyrek 65-49 Yalova galibiyetiyle geçildi.

Son çeyrek karşılıklı sayılarla başladı. Hücumda daha etkili olan Düzce, farka rağmen mücadelesini sürdürdü ancak Jones'un yanında bu dakikalarda yerlilerden de çok iyi katkılar alan Yalova üstünlüğü korumaya devam etti ve karşılaşmadan 79-70 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
GCT Düzce: Desi Washington 24 sayı-10 ribaund, Joel James 12 sayı-11 ribaund
Yalovaspor: Akın Kandemir 17 sayı, Şahin Ekmen 17 sayı, Lamont Da Jones 12 sayı-16 asist

 

Yorumlar Okunma: 614