Kyrie Irving’in durumu esrar perdesini koruyor! - BasketFaul.com

Kyrie Irving’in durumu esrar perdesini koruyor!

13-01-21 00:50
Kyrie Irving’in parti yaparken gözüktüğü bir video ortaya çıkarken, Brooklyn Nets kadrosundaki eksikliği hala devam ediyor.
Evet, Kyrie’nin ‘kaçak’ durumu devam ederken, şimdi de bir gece yarısı çekilen ve üstelik maskesiz eğlendiği görülen bir videosu medyaya servis edildi. Bazıları video’nun Toronto’daki bir eğlence mekanında çekildiğini iddiaa ediyor ama yakın çevresi bunu yalanladı ve bunun bir doğum günü partisi olduğunu, yıldız oyuncunun 30 yaşına giren kız kardeşi Asia (doğum günü bugün-Salı)  ve 55 yaşına giren babası Drederick (doğum günü dün-Pazartesi)ile kutladığını belirttiler. (NBA yönetimi, kural ihlali olup olmadığını saptamak için videoyu inceliyor).

Irving son üç maçtır takımıyla beraber değil.. Salı gecesi oynanacak Denver Nuggets maçında da yer almayacak. Çarşamba günü de NY Knicks maçında oynamayacağını varsayarsak eksikliği 5 maça çıkıyor! Ne Nets takımı, ne Kyrie’nin kendisi, ne de halkla ilişkiler görevlisi konu hakkında hiçbir açıklama yapmıyorlar. Daha önceleri, Irving’in eksikliğinin geçtiğimiz hafta Capital Hill’e yapılan saldırı nedeniyle ilintili olduğu açıklanmıştı. Normal olarak, her fırsatta bu soruların muhatabı baş antrenör Steve Nash oluyor ama, o da yıldızının yok oluşu hakkında ser verip, sır vermiyor!

NBA’in yeni Covid-19 kurallarına göre; içeride oynanan maçlarda, takım üyeleri barlara, kulüplere, canlı eğlence merkezlerine, spor müsabakalarına, fitness salonlarına, havuzlara ve 15 kişiden fazla olan sosyal toplantılara katılamıyorlar.. Kyrie’nin videosundan kaç kişilik bir eğlence olduğu anlaşılamıyor. Kyrie’nin NBA ve/veya takımından izin aldığı veya bilgilendirme yaptığı da bilinmiyor. Bilinen bir şey, Kyrie’nin her gün -gerektiği gibi- covid testi yaptırıyor olması.

Şampiyonluk planları yapan bir takımın liderleri arasındaki bir oyuncunun çok da sorumlu davrandığı söylenemez değil mi!? 

Yorumlar Okunma: 1401