Burak Gören: 2 aydır 7-8 kişiyle oynuyoruz - BasketFaul.com

Burak Gören: 2 aydır 7-8 kişiyle oynuyoruz

14-01-21 07:07
Hapoel Jerusalem'i 19 sayıdan gelip yenerek bir hafta kala Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmayı bir hafta önce garantileyen Türk Telekom’da başantrenör Burak Gören açıklamalarda bulundu.

Burak Gönen’in sözleri şu şekilde: 

“Hapoel, turnuvanın en iyi takımlarından birisi. Bizim için çok zor bir maç olacağını biliyorduk. Çok tecrüblei, çok kaliteli bir kadroya sahipler. Son 2  aydır sakatlık ve hastalık gibi bazı problemler yaşadık. Buraya rotasyondan sadece 8 kişiyle gelebildik. Maçtan önceki sabah idmanında bir oyuncumuz da sakatlandı ve bu yüzden 7 kişi ve genç oyuncularla oynadık. Bu maçtan önce Türkiye Ligi’nde 2 deplasman maçı kaybettik ve psikolojik olarak iyi durumda değildik. İlk yarıda kısa rotasyonumuzdan beklediğimizi alamadık ve bolca top kaybı yaptık. Buradan 22 sayı yedik. Devre arasında bunu konuştuk. İkinci yarı topu çevirdik ve kazanmanın yolunu bulduk. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Son 2 aydır 7-8 oyuncuyla oynuyoruz. Oyuncularımız 35-40 dakika süre alıyor. Bu oyuncular ve bizim için çok zor. Bizim için büyük bir galibiyet.”

Sam Dekker ise şu sözleri kullandı: 

“Takımımızdan iyi bir performans geldi. Uzun bir yoldan geldik buraya. Arkadaşlarımın verdiği reaksiyondan ötürü gurur duyuyorum. Maçın başlarında şutlarımızda isabet bulamadık, ancak bir süre sonra gireceğini biliyorduk bu sebepten denemeye devam ettik. Bir üst tura geçtiğimiz için gurur duyuyorum, organizasyon için gurur duyuyorum. Bu galibiyetin bir parçası olduğum için mutluyum.” 

Yorumlar Okunma: 1641