Komsuoğlu: Taraftar takıma tekrar inandı - BasketFaul.com

Komsuoğlu: Taraftar takıma tekrar inandı

16-01-21 11:34
Fenerbahçe Basketbol'dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu, haftayı çifte zaferle kapatan Fenerbahçe Beko'nun Panathinaikos karşısında aldığı 100-74’lük galibiyeti değerlendirdi.

Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe TV’ye konuşan Sertaç Komsuoğlu, “Son 5 maçımızı kazandık ama bu bizim için yeterli değil. Önümüzde çok zorlu maçlar var, 14 maçımız kaldı. Bizim burada seriye devam etmemiz gerekiyor. Evet, bir seri yakaladık ama bu seriye devam etmemiz gerekiyor. Kaybetmememiz gereken maçları kaybettik. İnşallah toparlanacaklar. Takım olma yoluna hep bunu söyledim. Takım olma yolunda çok yol kat ettik, takımımız çok iyi mücadele ediyor. Herkes birbirine yardım ediyor, herkes görevin yerine getiriyor. Takımın kimyası çok iyi. İnşallah daha iyi skorlarla istediğimiz hedeflere ulaşacağız. Tabii ortada çok büyük bir tempo var. Pazar günü Beşiktaş’la oynuyoruz, ardından CSKA deplasmanına gideceğiz. Her zaman ocak ayının çok önemli olduğunu ifade etmiştim. Ocak ayını iyi geçersek hedeflerimiz doğrultusunda daha iddialı konuşmalar yapabiliriz. Yorucu bir tempo ama inşallah sezon sonunda taraftarlarımızın mutlu olacağı bir tabloyu ortaya çıkarmış olacağız. Gerçek anlamda çok stresli bir süreçti ama bitmiyor.  Şimdi haftaya Moskova’dan güzel bir sonuçla dönmeyi başarabiliriz.” diye konuştu.

Takım olma yolunda önemli adımlar atıldığını ve takım kimyasının çok iyi olduğunu ifade eden Sertaç Komsuoğlu, şöyle devam etti:

“Oyuncularımız takım olmayı başardılar. Bu takım, kimyası iyi bir takım. Birbirlerini seviyorlar. Birlikte çok vakit geçiriyoruz. Ama dediğim gibi bu bir süreç ve hiç yılmadan, kırılmadan aynı şekilde, aynı tempoyla devam etmek zorundayız. İnşallah oynayacağımız maçlarda alacağımız sonuçlarla hep söylediğim gibi taraftarımızı mutlu ederiz. Takımımız son 5 maçta her gün başarı grafiğini biraz daha yükseltti. Taraftarlarımızın, takıma tekrar inandığını görüyorum, bu da bizi çok mutlu ediyor. İnşallah sezon sonunda istediğimiz yerlerde olacağız." 

Yorumlar Okunma: 1011