Ekrem Memnun: Çareyi bulacağız - BasketFaul.com

Ekrem Memnun: Çareyi bulacağız

16-01-21 16:02
Galatasaray'ın yeni koçu Ekrem Memnun, Ormanspor maçının ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

“Benim için zor bir maçtı. Yeni geldim. Takımın ruhunu anlayamadım, kendi düşüncelerimi anlatacak zaman olmadı. Bazı prensiplerin üzerinde çalışarak bir yere gelmeye çalıştık. Antrenmanda her şey konuşuluyor ancak sahada bunları yapabilmek farklı. Hücumda doğru düzgün şeyler beklemiyordum. Eski takımın bugüne kadar elinde olan ofansları kullanmaya çalıştık. Onların tamamına olabildiğim kadar hakim olmaya çalıştım. Takımın kontrolünü elinde tutmak açısından çok zor bir maçtı. İlk yarı epey geriye düştük. İkinci yarı reaksiyon gösterdiler. Mücadele ile en basit şeyler ile kazanmayı becerdik. Bugün önemli olan şey kazanmaktı.

Basit hatalar yaptık. Çalışacağımız çok şey var. Ben oyunculara güveniyorum. Türk ve yabancı tecrübeli oyuncularım var. Galatasaray Spor Kulübü’nün kültürüne, geçmişine güveniyorum. Galatasaray Spor Kulübü’nün büyük taraftarının takımının üzerinde oluşturduğu sorumluluk duygusunun iyi bir cevap vereceğine güveniyorum. Mutlaka bir an önce layık olduğumuz yere çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Bugün için en sevindirici şey iki türlü reaksiyon vermiş olmamız. Hem farkı düşürmek hem de kazanmaktı. Oyuncularımı da tebrik ediyorum. Genç bir takım olsa,amatör bir takım olsa oynatacağın oyuna göre basketbolcuları seçersin. Bazen profesyonel hayatta elinizde ne varsa onlarla bir şey yapmak zorunda kalırsınız.

Oyuncularla birlikte ne yapabiliriz onu anlamaya çalışacağız. Beraber bir sinerji yaratıp beraber kolektif olarak nasıl güçleneceğiz, yeteneklerimizi kolektif olarak nasıl kullanacağız bunlara bakacağız. Yavaş yavaş bunları oturtacağız. Bir sürü şeye oyuncular karar verecek. Oyuncularıma güveniyorum. En çok güvendiğim şey Galatasaraylılık ve Galatasaray kültürü. Yaslanacağımız şey Galatasaray kültürü. Orayı anlatmaya çalışacağız. Buradan inşa edeceğiz. Elimizde oyuncularımız var. Çareyi bulacağız.“ 

Yorumlar Okunma: 1703