Akhisar Başkanı Ayan: Şampiyonluk hayal - BasketFaul.com

Akhisar Başkanı Ayan: Şampiyonluk hayal

21-01-21 15:43
Akhisar Belediye Basketbol Spor Kulübü Başkanı Alper Ayan geçen sezonun üçte bir bütçesiyle yola çıktıklarını belirtti ve "Beklentilerimizin çok üzerinde bir başarı elde ettik ama haddimizi biliyoruz. Bana göre şampiyonluk hayal." dedi.

Yönetim olarak görevlerinin maaşları zamanında yatırmak, organizasyonda hata yapmamak ve takımı desteklemekle sınırlı olduğunu ve bütün başarının staff ile oyunculara ait olduğunu, kendilerinin sadece refakat ettiğini söyleyen Ayan şöyle devam etti:
"Geçen sezon daha büyük bütçemiz vardı ancak yarıda kalan ligde beklentilerimizin altında kamıştık. Bu sezonki bütçemiz geçen yılın üçte biri kadar. Kimsenin maaşının gecikmemesini istiyoruz ve şu ana kadar da küçük bir prim dışında da borcumuz yok.

Hala görüştüğümüz Özhan Hoca ve genel menajerimiz Emre Ekim izin alıp ayrıldılar. Yeni sezona daha mütevazi olanaklarla, buna karşılık buranın havasını suyunu bilen kişilerle yola çıktık. Hedefimiz ligde kalmak ve belki de ucundan kıyısından play-off'lara kalmaktı. Kaptanımız Ömer Sancaklı ilk maçta sakatlandı ve son maça kadar oynayamadı. İlerleyen haftalarla birlikte harika bir takım havası yaşandı, kimya oturdu, sonuçta da takımımız beklentilerimizi fersah fersah aştı ve ilk yarıyı lider bitirdi. 

Ancak biz haddimizi biliyoruz. Bana göre şampiyonluk hayal. Bizim gerçekçi hedefimiz play-off'lara iyi bir sıradan girebilmek ve sonrasına bakmak. Gelecek günlerin neler getireceğini bilmiyoruz, sezona başlarken de ilk yarıyı lider bitirmek gibi bir hayalimiz yoktu ana gerçekçi olmak durumundayız."

Ayan takımın Akhisar'da yaşamasının ilçeyle bütünleşmesine neden olduğunu da ifade etti, "Pandemi nedeniyle seyircisiz oynuyoruz, aksi halde salonda büyük izdiham olurdu. Akhisarlı maçlara gelemese de her gün sokaklarda gördüğü ve başarılarıyla gurur duyduğu takımı çok sevdi." diye konuştu.   

Yorumlar Okunma: 1763