Ali Yıldırım: Gaziantep BGL'ye kalite katmak istiyor - BasketFaul.com

Ali Yıldırım: Gaziantep BGL'ye kalite katmak istiyor

27-01-21 08:19
Gaziantep Basketbol Altyapı Sorumlusu ve BGL Antrenörü Ali Yıldırım kulübün altyapıya verdiği önem sayesinde 2 oyuncunun A Takım ile sözleşme imzaladığını belirtti ve "BGL'ye kalite katmak istiyoruz." dedi.

Yıldırım şunları söyledi:

"Hepimiz alışık olmadığımız bir süreçten geçiyoruz. Çocuklar açısından bakarsak, onların evlerde kısıtlı bir yaşam sürmesi hareketsiz kalmaları ve en önemlisi basketboldan uzak kalmaları üzücü. Bu sürecin etkileriyle beraber birçok kulübün öz kaynaklarına döneceğine inanıyorum. Altyapı ve oyuncu yetiştirme daha bir önem kazanacak. Bununla birlikte birçok genç oyuncu için bir şans doğacak. Umarım tüm genç oyuncularımız bu şansı en iyi şekilde değerlendirir. 

Gaziantep Basketbol, basketbola çok ciddi yatırımlar yapan, son yıllarda takımlarında genç, gelecek vadeden oyunculara yer vermeleri ve altyapılarında başlatmış oldukları yapılanma ile övgüyü hak eden bir kulüp. Hedefimiz kısa vadede tüm alt yapı takımlarımızdaki oyuncuların üst düzey oyuncu olma hedefi ile gelişimlerini desteklemek. Kulübün altyapısında birçok değerli ve potansiyelli oyuncu var. Şu anda hali hazırda kulübün kendi alt yapısından yetişmiş 3 genç oyuncunun A takım ile antrenmanlar yapması ve 2 sporcumuzun A takım ile kontrat imzalaması kulüp adına mutluluk verici bir durum. Bununla birlikte yaz döneminde bölgesel olarak bir takım taramalar yaparak Gaziantep’e yakın illerden de potansiyelli gördüğümüz basketbolcuları kulübümüze ve Türk basketboluna kazandırmak istiyoruz. Uzun vadede gençlerin tercih ettiği, üst düzey oyuncularla rekabet edebilecek seviyeye gelebilecek ve A takıma kadar gidebilecekleri bir basketbol organizasyonu yaratmak istiyoruz. 

Basketbol Gençler Ligi’nin kurulması ile birlikte Anadolu kulüpleri de alt yapılarına ciddi yatırımlar yapmaya başladılar. Kendi yetiştirdikleri oyuncuların yanında gelecek vadeden oyuncuları da kendi takımlarına kazandırmaları bu anlamda önemliydi. Bu sayede maç eksiğini kaliteli maçlar yaparak kapatabilecek bir imkân oluşturan Anadolu takımları bu oyuncular ile de kaliteli antrenmanlar yaparak BGL’nin kalitesini arttırmış oldular. BGL bu anlamda profesyonel basketbol kariyerine adım atacak oyuncular için bir podyum ve bir köprü oluşturdu diyebilirim. Anadolu kulüpleri de artık A takıma çıkarabilecekleri oyuncuların gelişimlerini takip edebilecekleri bir arenaya sahipler. Gaziantep Basketbol olarak kendi yetiştirdiğimiz ve yatırım yaptığımız oyuncularımız ile BGL’ye kalite katmak istiyoruz." 

STAFF
Ali Yıldırım (Altyapı Sorumlusu ve BGL Antrenörü), Faruk Kökmen (Altyapı İdarecisi), Okan Altınbaş (Asistan koç), Mazlum İlbaş (Asistan koç), Murat Çetinçakmak ((Asistan koç), Rıdvan Yılmaz (Asistan koç), Mesut Avcı (Masör), Şıh Mehmet Bozkurt (Malzeme Sorumlusu) 
OYUNCU KADROSU

Ahmet Furkan Özkan, Hüseyin Emre Yılmaz, Koray Çekici, Emir Gündüç, Baran Erişik, Mehmet Fatih Hüyük, Mert Kuday Kılıç, Yunus Miraç Nur, Ufuktan Ertan, İbrahim Ethem Yılmaz, Mehmet Furkan Özyürek, Erdemalp Erdem, Soner İmre, Ali Rıza Yılmaz, Doğukan Orgun, Emir Arda Sivas  

Yorumlar Okunma: 1519