Zor da olsa CSKA - BasketFaul.com

Zor da olsa CSKA

27-01-21 22:57

 İSTATİSTİK

CSKA sorunlarla boğuşarak, Mike James'ten yoksun gittiği Alba Berlin deplasmanında zorlansa da 71-68 kazanamyı bildi. Maç boyu hücumlar sıkıntı yaşarken CSKA'da uyumsuzluk göze çarptı.

Maça Shengeila ile çok iyi başlayan CSKA bir anda 11-3 öne fırladı. TV molasına kadar toparlanan ev sahibi ekip mola dönüşü Eriksson'un üçlüğü ile öne dahi geçti. Bu dakikadan sonra savunmayı sertleştiren CSKA çeyrek sonunu 9-3 ile geçti ve ilk çeyreği 20-15 önde tamamladı.

Hücum kalitesi ikinci çeyrekte de pek iyi değildi. Alba Berlin daha derli toplu gözükürken CSKA çeyreğin ilk 4 dakikasondan sonra krize girdi. 6 dakikada sadece 3 sayı atan Rus temsilcisi karşısında Alba ilk devreyi 37-34 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte oyun son derece dengedeydi. İki tarafa da giden çeyreğin son kısmını daha iyi oynayan taraf ev sahibi olunca son çeyreğe de 56-52 üstün girdi.
 
 
Son çeyreğe serbest atış ağırlıklı 9-0'lık seriyle giren CSKA oyun kontrolünü eline aldı. Hücumda bir türlü organize olamayan Alba'ya karşı farkı 5 sayıya çıkardı. Yine de maçın içinde kalan Alba Berlin rakibini sıkıştırmaya başladı. Maodo Lo'nun üçlüğü ile 28 saniye kala fark 1 sayıya indi. Mola dönüşü Shengeila'nın serbest atışlarıyla fark yeniden üçe çıktı. CSKA faul hkakını kullanıp süreyi eritti. Son topta faul yapmayı tercih etmeyen CSKA içeriyi bomboş bırakıp üçlüğün dışına dizilerek rakibini iyi savundu ve kolay şut imkanı tanımadı. Eriksson'un mucize denemesi başarılı olmayınca karşılaşmadan CSKA 71-68 galip ayrıldı.

 

 

Yorumlar Okunma: 408