Asvel'den play-off yolundaki rakibine çelme - BasketFaul.com

Asvel'den play-off yolundaki rakibine çelme

20-02-21 00:21

İSTATİSTİK

THY Euroleague 25. haftasında Bayern Münih'i konuk eden Asvel karşılaşmadan 87-79 galip ayrılan taraf oldu. Asvel'de David Lighty 19 sayı ve Moustapha Fall ise 15 sayı, 9 ribaundla galibiyetin etkili isimlerinden olurken, Bayern'de ise Baldwin 19 sayı, 6 asist ve Vladimir Lucic 18 sayı, 5 ribaundla karşılaşmayı tamamladı.

Karşılaşmaya Asvel, David Lighty ile içerden etkili başladı. Lucic ve Baldwin ikilsiyle karşılık veren Bayern dengenin bozulmasına izin vermedi. Kalan dakikalarda farkın yakın seyrettiği ilk çeyreği 21-18 Asvel önde bitirdi.

İkinci çeyrekte ilk sayılar Bayern'de Reynolds'dan geldi. Pota altında Fall ile etkili olan Asvel rakibine üstünlüğünü burada göstermeye başladı. Boyalı alandan yakaladığı ritmle Bayern öne geçse de Asvel geri almasını bildi. İkinci çeyrek 44-35 Asvel üstünlüğüyle geçildi. 

Üçüncü çeyreğe 7-0 başlayan Asvel farkı 15'e çıkardı (50-35). Bu dakikalarda Gist ile hücumda etkili olan Bayern farkı tek haneye çekmeye çalıştı. Ancak arka arkaya yapılan top kayıpları Bayern'i zorladı. Son bölümde Seeley ve Baldwin'le bir seri yakalasa da farkı tek haneye çekemedi. Üçüncü çeyrek 66-52 Asvel önde bitirdi.

Son çeyreğe şutlarda daha istikrarlı olarak başlayan Bayern 5 dakika kala farkı tek hanelere çekti (73-64). Yabusele ve Fall ile rakibine cevap veren Asvel rüzgarı arkasına alan rakibinin yaklaşmasını önleyemedi ve Lucic ve Baldwin ikilisinin sayılarıyla 2 dakika kala skor eşitlendi (77-77). Cole'un 6 sayısıyla kabustan uyanan Asvel, maçı da 87-79 kazanan taraf oldu. 

 

Yorumlar Okunma: 882