Mamak Belediyesi üçlüklerle galip - BasketFaul.com

Mamak Belediyesi üçlüklerle galip

20-02-21 15:53

İSTATİSTİK

TBL 19. haftasında Manisa BBSK'yı konuk eden Mamak Belediyesi, baştan sona çekişmeli geçen karşılaşmadan 92-84 galibiyetle ayrıldı. Karşılaşmada en büyük farkı üç sayı çizgisinde yakalayan Başkent ekibi 14/25 isabetle oynarken, Manisa 6/30 ile karşılaşmayı tamamladı. Mamak Belediyesi'nde uzun yabancı Anthony Lee ve Mertcan Solkol karşılaşmada süre almadı. Mamak Belediyesi bu sonuçla galibiyet sayısını 10'a çıkararak Manisa'yla eşitledi.


İlk 5ler.
Mamak Belediyesi: Watkins, Umar,Yiğit Emre, Özgür, Mustafa Baki
Manisa BBSK: Hall, Ramazan, Gökhan, Godfrey, Recep 

Karşılaşmada sakatlığı yüzünden oynayamayan Anthony Lee yokluğunda Mamak uzun pozisyonunda Yiğit Emre Mirza ile başladı. İlk basketleri Yiğit Emre'den kaydeden ekip skor üstünlüğünü de ilk dakikalardan eline aldı. Manisa ise Marcus Hall'in 7 sayılık sekansıyla karşılık verdi. Kalan dakikaların düşük tempoda ve dengeli giden karşılaşmada son hücumda Özgür Şahin'le basketi kaydeden Mamak çeyreği 22-20 önde bitirdi. 

İkinci çeyrekte Ramazan ve Eren'in ikili oyunlarıyla Manisa ritm yakalamaya başladı. Kısaları Umut ve Recep'ten de katkı alan Manisa üstünlüğü de eline aldı. Ancak dışardan Mustafa Baki ile çok yüzdeli olan Mamak üstünlüğü kısa sürede tekrar eline aldı. 01.36 dakika kala Başkent temsilcisi farkı çift haneye çıkardı (46-36). Kalan dakikalarda Marcus Hall önderliğinde farkı eritmeye çalışan Manisa'nın Mamak yaklaşmasına izin vermedi. İkinci çeyrek 48-39 Mamak önde noktaladı. 

Üçüncü çeyrekte yayın gerisinden Mustafa Baki dışında Umar'dan da katkı alan Mamak farklı üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. Umut ve Recep oyundayken sahada daha iyi olan Manisa sahaya koydukları enerjiyle farkı hızla eritmeye başladı. Bu çeyrekte Manisa farkı 1'e kadar çekti. Ancak son hücumda Mamak, Engin ile isabeti buldu ve üçüncü çeyreği 66-63 önde bitirdi. 

Son çeyrek savunmayı sertleştiren Mamak karşısında Manisa, Hall ve Umut'un sayılarıyla 07.40 dakika kala skoru dengeledi (68-68). Pota altında da Ramazan ile etkili olan Manisa üstünlüğü de eline aldı. Ancak yayın gerisinden yakaladığı ritmi sürdüren Mamak, arka arkaya 4 üçlükle skoru 88-81 getirdi. Kalan bölümde de skor üstünlüğünü koruyan Mamak karşılaşmadan 92-84 ile ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Mamak Belediyesi: Diante Watkins 21 sayı, Umar Atın 17 sayı, 6 ribaund, Mustafa Baki Görür 15 sayı,5 asist
Manisa BBSK: Recep Doğrusöz 19 sayı, Umut Geçen 15 sayı, 5 asist,Marcus Hall 14 sayı, 5 asist,
 

Yorumlar Okunma: 888