İstanbul Basket'ten ikinci galibiyet - BasketFaul.com

İstanbul Basket'ten ikinci galibiyet

20-02-21 20:08
TBL 19. haftasında Kocaeli BŞB Kağıtspor'a konuk eden Nadir Gold İstanbul Basket uzatma sonunda karşılaşmayı 89-85 kazandı ve ligdeki ikinci galibiyetini elde etti. 

Nadir Gold İstanbul Basket: Knight-Enes-Tarık-Yiğitcan-White
Kocaeli BŞB Kağıtspor: Can-Mert-Spencer-Uğur-Sherrill

Spencer ve Uğur Dokuyan'la içerden etkili başlayan Kağıtspor skoru da 12-6 getirdi. Moladan Yiğitcan ve Tarık'ın sayılarıyla dönen İstanbul Basket farkı eritti. Ancak son bölümde Sertay ile basketi kaydeden Kağıtspor öne geçti ve çeyreği 18-17 önde bitirdi.

İkinci çeyreğe Bora Hun ve Burak Can'ın sayılarıyla başlayan Kağıtspor üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. Bu dakikalarda rakibi karşısında zorlanmaya başlayan İstanbul Basket doğru beşi bulmaya çalıştı. Kalan bölümde üç üçlük kaydeden İstanbul Basket maçın kopmasına izin vermedi ve çeyrek 40-40 eşitlikle tamamlandı.

Çekişmeli geçen üçüncü çeyrekte ilk 4 dakika 44-44 eşitlikle geçildi. Yiğitcan ve yabancılarından bu dakikalarda iyi yararlanan İstanbul Basket üstünlüğü eline aldı. Spencer ile içerden Sherrill ile dışardan cevap veren Kağıtspor ise skora bir kez daha dengeyi getirdi (50-50). Çekişmeli geçen kalan dakikalar sonunda Kağıtspor çeyreği 55-54 önde noktaladı.

Son çeyreğe iki ekip de agresif başladı. Pota altında bu dakikalarda iyi savunma yapan İstanbul Basket kolay sayıya izin vermedi. Bitime 6 dakika kala farkı 8'e çıkararak Kağıtspor'a molayı aldırdı (68-60). Son bölümde boyalı alandan iyi ritm yakalayan Kağıtspor farkı eritmesini bildi. Kalan dakikalarda üstünlük mücadelesinin sürdüğü karşılaşma normal sürede 74-74 eşitlikle geçilerek uzatmaya gitti. 
 
Uzatmaya Knight ve Enes'le iyi başlayan İstanbul Basket üstünlüğü eline aldı. Çizgiden de bu bölümde kaçırmayan ekip üstünlüğü kalan dakikalarda da korudu ve karşılaşmadan 89-85 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Nadir Gold İstanbul Basket: Daishon Knight 21 sayı-6 asist, James White 17 sayı-10 ribaund, Yiğitcan Saybir 15 sayı-6 ribaund
Kocaeli BİŞB Kağıtspor: Horace Spencer 21 sayı-11 ribaund, Keshun Sherrill 21 sayı-11 ribaund, Sertay Gürsu 15 sayı
 
 
 
 
 

Yorumlar Okunma: 1230