Etimesgut'un formülü: Banvit'in altyapısı, Beşiktaş'ın cesareti - BasketFaul.com

Etimesgut'un formülü: Banvit'in altyapısı, Beşiktaş'ın cesareti

22-02-21 16:40
TB2L'de mücadele eden Etimesgut Belediyesi'nin başkanı Hasan Altın, planladıkları hedefle doğrultusunda adım adım ilerlediklerini belirtti ve "Bizimkisi geçici bir heves değil." dedi.

500'er kişilik dört antrenman, 2500 kişilik maç salonuna sahip olduklarını vurgulayan Altın büyük hedeflerinin, "Banvit'in altyapı organizasyonu ile Beşiktaş'ın cesaretini birleştirip BSL'de yabancısız kadroyla oynamak" olduğu söyledi.

Altın şöyle konuştu:

"2017 yılında kurulan genç bir kulüp olarak planlarımız doğrultusunda ve ayaklarımız yere basarak ilerliyoruz. Çok az kulübün sahip olduğu tesislerimiz sayesinde Etimesgut'u bir basketbol beldesi haline getirmek için çalışıyoruz. Pandemi öncesinde 1000 kadar basketbol okulu öğrencimiz vardı, genç takımımız Ankara Şampiyonluğu'nu kazanmıştı. Kapanmasına çok üzüldüğümüz Banvit'in modelinden hareketle Etimesgut'ta basketbolumuzdaki bir boşluğu doldurup, ailelerin yetenekli çocuklarını koşarak getireceği bir altyapı kuruyoruz. Tesislerimizi yaptık, kendi antrenörlerimizin gelişimi için onlara da yatırım yapacak ve Etimesgut'u basketbolcu fabrikası haline getireceğiz. Kendimizi hazır hissettiğimizde de BSL'ye yükselip, Banvit'in altyapı organizasyonu ile Beşiktaş'ın cesaretini birleştirip yabancısız bir kadro ile oynamayı, Türk çocuğuna yatırım yapmayı planlıyoruz." 

Yorumlar Okunma: 2175