Müthiş maçın kazananı uzatma sonunda Sigortam.net - BasketFaul.com

Müthiş maçın kazananı uzatma sonunda Sigortam.net

22-02-21 20:15
TBL 19. haftanın kapanış mücadelesinde Akhisar Belediyesi'ni konuk eden Sigortam.net karşılaşmadan uzatma sonunda 87-83 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

İlk 5ler: 
Sigortam.net: Serhat-Wilson-Blake-Cenk-Efekan
Akhisar Bld: Franklin-Jefferson-Deniz-İlker-Berkay

Karşılaşmaya iki ekip de dışardan yüzdeli başladı. Rakibinin yaptığı basit hataları iyi değerlendiren Sigortam.net üstünlüğü eline aldı. Deniz ve Franklin ile ritmini yakalayan Akhisar, farkı eritmeye başladı. 03.30 dakika kala Akhisar, Jefferson'un basketiyle skoru 19-19 eşitlendi. İkili oyunlarda rakibine üstünlük sağlayan Sigortam.net kalan dakikalarda yeniden öne geçip çeyreği 32-24 galip noktaladı. 

İkinci çeyreğe 12-0 ile çok iyi başlayan Akhisar, farkı eriterek skoru 36-32'ye getirdi. Akhisar temponun düştüğü son bölümde Doğukan ve Jefferson ikilisiyle skor kaydederek üstünlüğü korudu ve çeyreği 48-41 önde bitirdi: 

Üçüncü çeyrekte de Jefferson'dan arka arkaya basketleri kaydederek başlayan Akhisar, farkı çift haneye çıkardı (52-42). Çeyreğe tutuk başlayan Sigortam.net de ise 7 dakika kala BJ Blake'in smacıyla adeta nefes aldı. İlker Tunalı'yla cevap veren Akhisar skor üstünlüğünü korudu, üçüncü çeyrek 67-62 Akhisar üstünlüğüyle bitti. 

Son çeyreğe Ömer'in sekanslarıyla başlayan Akhisar farkı tekrar çift hanelere taşıdı. BJ Blake ve Wilson'dan bu dakikalarda kritik katkılar alan Sigortam.net 05.26 dakika kala Karem!in üçlüğüyle farkı 3'e çekti (69-72). Doğukan ve Deniz'in ikili oyunlarıyla çok önemli iki basket kaydeden Akhisar rakibinden tekrar uzaklaşmasını bildi. Son bölüme kadar üstünlüğü Akhisar elinde tutmaya devam etti. Ancak 13 saniye kala Wilson ile çizgiye giden Sigortam.net 2/2 ile çizgiden dönerek skoru dengeledi. Son hücumdan Berkay'la eli boş dönün Akhisar eşitliği bozamadı ve karşılaşma 79-79 ile uzatmaya gitti. 

Uzatmanın da dengeli ve çekişmeli başladığı karşılaşmanın kırılma anı 56 saniye kala Kerem Aydan Özel'in kaydettiği üçlük oldu. İlker ve Can ile denediği atışlardan skor bulamayan Akhisar öne geçme şansını kaybetti. Karşılaşmayı Sigortam.net 87-83 kazandı.

Öne çıkanlar..
Sigortam.net: BJ Blake 25 sayı-8 ribaund-5 asist, Cenk Şekeroğlu 17 sayı-12 ribaund, Serhat Uğur 13 sayı-5 asist
Akhisar Bld: Marvin Jefferson 27 sayı-16 ribaund, Doğukan Şanlı 17 sayı, Deniz Genç 14 sayı (4/4 üç sayı)

Yorumlar Okunma: 1333