Nalga covid yüzünden sezonu pas geçti - BasketFaul.com

Nalga covid yüzünden sezonu pas geçti

24-02-21 15:32
Bu sene ligleri etkileyen faktörlerin arasında, belki de başında COVID-19 geliyor. Oyuncuların testinin negatif mi, pozitif mi çıkacağı, form durumlarından bile önemli. Takımlar sahaya kimlerle ve kaç kişi çıkacak? 

Sürekli yer değiştirmek, havaalanlarını kullanmak, otellerde konaklamak zorunda olan oyuncuların ve teknik adamların çoğu COVID'e yakalandı. Bazıları zorunlu test sırasında virus taşıdığını öğrendi, buna karşılık bazıları ise hastalığı oldukça ağır geçirdi. Bunlardan biri de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden Cemal Nalga oldu.

Nalga sezon başlamadan önce ilk kez covide yakalandı. Federasyon Kupası'nın ardından TBL'de iki maça çıktıktan sonra bir kez daha hastalandı ve ikinci covid Nalga'yı çok yordu.

Nalga ikinci kez hastalandıktan sonra çok uzun süre kendisini iyi hissetmediğini belirtip, "Yaşadıklarımdan sonra ailem de bu sezon dinlenmemi istedi. Şimdi İzmir'de gelecek sezona hazırlanıyorum. Umarım yaşadığım son şanssızlık bu olmuştur. Basketbolu tabii ki çok özledim ancak herkes kabul etmeli ki her şeyin başı sağlık..." dedi. 

Yorumlar Okunma: 2659