İngiltere'deki Bahçeşehir - BasketFaul.com

İngiltere'deki Bahçeşehir

02-03-21 15:22
Bahçeşehir Koleji'nin bir eli BSL'de, diğer eli ise İngiltere Ligi'nde... Sezon başında kulübün haklarını aldığı Plymouth Raiders son 8 maçın, 7'sini kazanarak alt sıralardan yukarı tırmanıp beşinci sıraya yükseldi.
Aynı zamanda Bahçeşehir Koleji'nin de genel menajeri olan Plymouth Raiders Sportif Direktörü Alpaslan Aydın şunları söyledi:
"İngiltere basketbolunda ilk yılımız ve oradaki dinamikleri öğreniyoruz. Geleceğe dönük projeler hazırlıyoruz, bu sezon Plymouth ile basketbolda işbirliği yaptık. Bölgedeki bazı futbol ve rugby kulüpleri de etkinliklerini Bahçeşehir şemsiyesinde sürdürmek için başvurular yapıyor, bu önerileri de inceliyoruz. Türk gençlerinin İngiltere'deki üniversitemizde eğitimlerini sürdürürken, spor bursundan yararlanarak basketbol oynamalarını da hedefliyoruz. Özellikle Yaz Okulu konusunda hamlelerimiz var.

Dünyanın birçok yerinde eğitim, spor ve sanata yatırım yapan, bunları özellikle Türk gençlerinin geleceği için kullanan Enver Yücel ve oğlu Hüseyin Yücel'e teşekkürü borç biliriz.

Büyük olasılıkla gelecek sezon Plymouth Raiders'in isminin başına Bahçeşehir'in de ismini koyacağız. Bu takımı geliştirip Avrupa Kupaları'na katılmasını sağlayacağız. Tabii hayalimizde Türkiye ve İngiltere'deki Bahçeşehir organizasyonlarının bir gün bir Avrupa Kupası'nda karşı karşıya gelmesi." 

Yorumlar Okunma: 2419