Maccabi, Valencia'yı yendi - BasketFaul.com

Maccabi, Valencia'yı yendi

05-03-21 00:28

İSTATİSTİK

 

THY Euroleague 28. haftasında Maccabi evinde Valencia'yı 84-72 mağlup etti. Maccabi bu sonuçla 4 maç sonra galip gelerek toplamda 11. galibiyetini elde etti. Tyler Dorsey 17 sayı, Omri Casspi ve Chris Jones 14 sayıyla Maccabi'yi galibiyetindeki en etkili isimler oldular. Valencia da ise Louis Labeyrie 18 sayı ve Sam Van Rossom 14 sayıyla maçı tamamladı.

Boyalı alanı daha iyi kullanan Valencia karşılaşmada üstünlüğü eline aldı. Kalan dakikalarda Maccabi skoru dengeledi, 35 saniye kala Prepelic ile Valencia öne geçti ve ilk çeyreği 18-14 önde tamamladı.

İkinci çeyrek Dubljevic ve Dorsey'in karşılıklı sayılarıyla başladı, Maccabi'ye cevap Dubljevic'den geldi. Tekrar öne geçen Valencia ikinci çeyreği 35-33 bitirdi..

Üçüncü çeyreğe Zizic ile içerden Jones ile dışardan etkili başlayan Maccabi tekrar öne geçti. Valencia, Kalinic ve Van Rossom ile cevap verse de skor üstünlüğünü eline alamadı ve üçüncü çeyreği Maccabi 62-56 önde kapattı.

Son çeyreğe yakaladığı seriyle Maccabi daha tempolu başladı. Farkı çift haneye çıkararak rakibinin bütün umutlarını söndüren Maccabi karşılaşmadan 84-72 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Yorumlar Okunma: 494