Kokoskov: Nando De Colo sahadaki koç - BasketFaul.com

Kokoskov: Nando De Colo sahadaki koç

06-03-21 00:55
Fenerbahçe Beko’nun ASVEL’i mağlup ettiği maçın ardından koç Igor Kokoskov yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Igor Kokoskov, şunları söyledi:

“Henüz istatistiklere bakamadım ama takım çabası ile kazandık. ASVEL, karşılaşması çok zor bir takım. Çok güçlü, fiziksel mücadeleye dayalı oynayan bir kadroları var. Boyalı bölgeyi aldılar, üçlükler attılar… Bunları bir araya getirmek zor. ASVEL, post-up yolu ile istediği zaman boyalı bölgeye girebilen bir takım. Dış şutları da atabiliyorlar. Howard, birkaç üçlük buldu. Bu da savunmamızı dışarıya açtı ama genel olarak takımımız için gerçekten mutluyum. Takdiri oyuncularımız hak ediyor. Konsantre, zihinsel ve fiziksel olarak hazır bir şekilde maça çıktılar ve bu zorluğu üstlendiler. Çok zorlu bir maç oldu. Sonucundan da çok memnunum.

Her maç, yeni bir sınav. İlk günden beri odak noktamız önümüzdeki maç oldu. Bize göre sezonun en önemli maçı her zaman bir sonraki maç. Kiminle oynarsak oynayalım en önemli maç bir sonraki maçtır. 

 

(NANDO DE COLO İLE İLGİLİ SORU ÜZERİNE) Nando De Colo ile ilgili son 15 yıldır oyun kurucu mu olduğu yoksa combo guard mı olduğu ile ilgili bir soru var. Nando, her şeyden önce bir basketbolcu. Üstün bir basketbol aklı var. Sıra dışı bir lider ve basketbolcu. Bence Nando De Colo, Avrupa basketbolunun Jason Kidd’i. Jason Kidd, NBA için neyse Nando De Colo, Avrupa basketbolunda o. Burada topla daha çok oynuyor ama bencillikten uzak. Oyunu hissediyor, sahada koçluk yapıyor. Buna hayranım. Birlikte kararlar veriyor olmamıza, iletişim kuruyor olmamıza bayılıyorum. Oyunu çok iyi bilen tecrübeli bir oyuncunuz olduğunda böyle oluyor. Gerçek bir lider, sessiz bir lider. Onun koçu olmaktan büyük keyif alıyorum. Bugün de çok büyük oynadı. Saha içinin komutanı o, skor üretiyor, takımını yönetiyor. İstediğiniz mevkiye yakıştırabilirsiniz, fark etmez. Kazandığımız sürece yeterli.” 

Yorumlar Okunma: 1511