Euroleague'den Alba'ya 2 yıllık wild card - BasketFaul.com

Euroleague'den Alba'ya 2 yıllık wild card

08-03-21 22:16
EuroLeague yönetimi ve takımlar, bazı konuları karara bağlamak için bugün sanal ortamda bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonunda ALBA Berlin’e 2 yıllık Wild Card verilmesi kararının yanı sıra play off ve Final Four yönetmeliklerinde de bazı değişikliklere gidildi.

EuroLeague toplantısından çıkan kararlar şu şekilde:

Bayern Münih ve ASVEL’in ligin uzun süreli lisanslı takımları arasına katılması konusunda anlaşıldı.
ALBA Berlin’e 2021-22 ve 2022-23 sezonları için geçerli olmak üzere 2 yıllık Wild Card verildi.
EuroLeague yönetimi, 7DAYS EuroCup yönetmeliğinde yapılacak bazı değişiklikler hakkında anlaşmaya vardı. Bu değişiklikler önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacak.
2020-21 sezonu için izlenen yönetmeliklerde COVID-19 sebebiyle çıkan sorunlarla alakalı bazı değişiklikler yapıldı.
Play off yönetmeliklerinde yapılan değişiklikler şu şekilde:

Herhangi bir play off maçının Covid-19 kısıtlamaları sebebiyle mevcut salonda oynanamaması durumuna önlem olarak 2. bir salon belirlenmesi.
Bir maçın kısıtlamalar sebebiyle oynanamaması durumunda, erteleme maçı da belirli kısıtlamalar sebebiyle oynanamazsa ilk ertelemeye sebep olan takımın hükmen mağlup sayılması.
Play off maçlarının en fazla 1 kez ertelenmesi.
Bir takımın, play off maçına çıkaracağı 8 oyuncusu olmazsa maçı hükmen kaybetmesi. Eğer iki takım da aynı sorun sebebiyle sahaya takım çıkaramazsa iki takımın da maçı hükmen kaybetmesi ve seride daha fazla maç kazanan tarafın tur atlaması.
Eğer bu durumda takımlar arasındaki seride eşitlik varsa normal sezonu daha üst sırada bitiren takımın tur atlaması.
Final Four yönetmeliğinde yapılan değişiklikler ise şu şekilde:

Eğer Final Four takımlarından birisi seyahat kısıtlamaları veya yeterli sayıda oyuncuya sahip olmaması sebebiyle maçlara çıkamazsa Final Four’da yer almayan ve normal sezonu en yüksek sırada bitiren takımın Final Four’a katılması.
Final Four’da en fazla 2 takım değişebilir.
28 Mart tarihinden sonra hiçbir takım değişikliği kabul edilmeyecek. Eğer bu tarihe kadar değişiklik yapılmadıysa ve takım sahaya çıkabilecek konumda değilse rakibi otomatik olarak Finale kalacak. Eğer yarı final maçlarından birindeki iki takım da sahaya çıkamayacak olursa diğer yarı finalin kazananı şampiyon ilan edilecek.
Eğer Final maçı kısıtlamalar veya hasta oyuncular sebebiyle oynanamazsa karşılaşma ertelenecek.

Eğer kısıtlamalar sebebiyle 2’den fazla takım Final Four’a katılamazsa organizasyon ertelenecek ve farklı bir konumda gerçekleştirilecek. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1577