Karadağ: Bir şeyi çok istemek tehlikeli - BasketFaul.com

Karadağ: Bir şeyi çok istemek tehlikeli

29-05-21 11:49

FATİH ŞEKER

Konyaspor koçu Cengiz Karadağ, Yalovaspor karşısında ilk yarıdaki tutukluğun sebebini kazanmayı çok istemek olarak değerlendirirken, serinin ikinci karşılaşmasının iki taraf adına da kırılma anı olacağını söyledi.

Karadağ’ın açıklamaları şu şekilde: 

"Kazandığımız için keyifliyiz ama henüz elde ettiğimiz hiçbir şey yok. Sadece bir adım attı. Bu maçı iyi analiz etmeliyiz. Oyuncularım henüz yarı final oynadıklarının farkında değiller. İlk yarı savunmada çok yumuşaktık. İkinci yarı play-off seviyesine yakın savunma yaptık. İlk yarı 0/4 attığımız üçlük, ikinci yarıda ise 8/12 oldu. Dış şutlardan da ivme alında geriden gelen buralarda daha güçlü ve tehlikeli olur. Umarım hepimiz play-off’un nasıl bir mücadele ve istek gerektirdiğini anlamışızdır. 

Bahane aramıyorum kesinlikle. Sezon başından bu yana sakatlık ve hastalıklarla uğraşıyoruz. 2 gündür Usphaw’un sırtında kas spazmı ve omuriliğinde problem vardı. Buna rağmen sahaya çıktı. Umipig çok kötü bağırsak enfeksiyonu geçirdi. Ateşi de vardı. Yine de büyük bir fedakarlık yaparak takım arkadaşlarının yanında olmak istedi. Fakat sağlık kıymetlidir, arkadaşları da bu fedakarlığa galibiyetle teşekkür etti.

Maçın başındaki tutukluluğumuzun sebebi iyi ısınamamak ve çok fazla istemek. Bir şeyi çok fazla istemek çok tehlikeli. İsteyeceksiniz ve emek vereceksiniz ama daha fazlasını istemeyeceksiniz. Ben de bazı şeyleri çok istiyorum, olmayınca yıkılıyorum. Emek verip karşılığını alabiliyorsan hayırdır. Çok istediğin bir şeyi elde edemiyorsan daha da büyük bir hayır vardır.

Pazar günkü maç serinin en önemli maçı. Her iki taraf içinde kırılma maçı. Bu maçın ikinci yarısında yaptığımız savunmadan daha iyi savunma yapmalıyız. Kazanırsak büyük bir artıya geçeriz." 

Yorumlar Okunma: 1358