Larkin: Ataman'ın bende emeği çok - BasketFaul.com

Larkin: Ataman'ın bende emeği çok

29-05-21 15:41
EuroLeague Final Four finali öncesi düzenlenen basın toplantısında Shane Larkin açıklamalarda bulundu.

Final maçının normal sezonla kıyasalanamayacağını söyleyen Larkin, “Her maçı tek tek düşünmeniz gerekir. Final tek bir maç üzerinden oynanacak. Bu yüzden oyunun iki tarafını da iyi oynamamız ve hep birlikte agresif bir oyun sergilememiz gerekiyor. Normal sezonda rakibimizi 2 defa mağlup etmemizin bir anlamı yok. Bunu finalle kıyasalayamazsınız. Kazanmak için elimizden geleni yapıyor olacağız” dedi.

2019’da oynadıkları Final Four’un kendileri için müthiş bir deneyim olduğunu ifade eden yıldız oyuncu şöyle devam etti:  
“2019’daki final deneyimi bizim için muhteşem oldu. Tabii ki şampiyonluk maçını istediğimiz şekilde noktalandıramadık ama şunu öğrendik; zihinsel odaklanma, yoğunluk anlamında nelerin gerektiğini biliyoruz. Madrid’deki maçlarda, play-off serisinde biraz rahatlamıştık. O rahatlığın getirdiği hatalar sebebiyle 3. ve 4. maçı kaybettik. Buradan bir ders çıkardık, dünkü maçta da benzer bir kriz yaşadık ama kazanmayı bildik. Üzerimizde çok da ciddi bir baskı yaratmamamız gerekiyor çünkü bence kazanmak için çok büyük bir şansımız var.” 

Bu sezonun EuroLeague’deki en rekabetçi yıl olduğunu belirten Larkin, “Ben dört yıldan beri Avrupa’da oynuyorum ve bence bu yıl en rekabetçi sezondu. Play-off’lar birçok takım için çok zordu. 3 eşleşme 5. maça kaldı. Sezon boyunca baş etmemiz gereken birçok sıkıntı yaşandı. Final Four da her takım için çok zorlu. İki takım da zorlu maçların ardından finale kaldı. Şimdi iki hak eden takım şampiyonluk için oynayacak. Biz de sahaya çıkıp şampiyon olabilmek için savaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Önemli olanın takımın şampiyonluğu olduğunu söyleyen başarılı oyuncu, “Benim günümmüş ya da değilmiş gibi değerlendirmiyorum. Önemli olan takımın maçı kazanmasıydı ve biz de bunu başardık. Ben bireysel olarak en iyi oyunumu oynamadım ama takım olarak şampiyon olma şansımız devam ediyor. Ben de bunun için buradayım. Umarım yolun sonunda şampiyonluğa ulaşacağız” sözlerini söyledi.

Ergin Ataman’ın kendisine özgürlük verdiğini ve büyük emeği olduğunu söyleyen Larkin, “Koçumun bana olan güveni çok önemli. Son yıllarda bana müthiş bir özgürlük verdi ve şu anki oyuncu haline gelmemde çok büyük emek verdi. Umarım yarın da her zamanki oyunumu oynarım ve şampiyonluğu kazanırız. Fakat şampiyonluğu tek bir oyuncu kazanmıyor, bütün takımın performansı önemli. Takım olarak kazanmamız önemli. Ben ya da Doğuş Balbay olabilir, kim olursa olsun şampiyonluğu getirecek katkıyı yapmak önemli. Ben de yarın akşam elimden gelen her şeyi ortaya koyacağım. Önemli olan şampiyon olmamız.” açıklamasını yaptı. 

Yorumlar Okunma: 1797