Pau Gasol: Kobe Bryant beni bir yerlerden izliyor - BasketFaul.com

Pau Gasol: Kobe Bryant beni bir yerlerden izliyor

29-05-21 15:45
Turkish Airlines EuroLeague Final Four finalinde temsilcimiz Anadolu Efes ile karşılaşacak olan Barcelona’da Pau Gasol, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Çok heyecanlı olduklarını söyleyen İspanyol oyuncu, “Gerçekten bu fırsata sahip olduğumuz için çok heyecanlıyız. Dün akşam çok zorlu bir maç oynadık ve şimdi de Anadolu Efes maçına hazırlanacağız.” dedi.

Finallerin kazanmak için oynanacağını belirten Gasol, “Bu fırsattan dolayı çok büyük bir heyecan duyuyorum. Bu oynaması müthiş bir final. Ben takıma 2 ay kadar önce katıldım ve Barcelona’nın parçası olduğum için minnettarım. Şimdi de şampiyonluğu kazanmak için önemli bir şansımız var. Çok uzun bir kariyerim oldu, çok önemli maçlar oynadım ama bu anın tadını çıkarmaya çalışacağım. Finallerde kazanmak için oynar ve her şeyinizi sahaya koyarsınız.” sözlerini söyledi.

Kobe Bryant ile oynadıkları dönemle ilgili de konuşan tecrübeli oyuncu, “Kobe Bryant ile birlikte 3 final oynadık. Gerçekten agresiflik ve liderlik noktasındaki yaklaşımını her zaman sahaya yansıtmış birisiydi Kobe. Bu farklı bir durum, iki takım da bu noktaya gelebilmek için çok çalıştı ve final oynama fırsatını yakaladı. Önemli bir maç oynayacağımızın farkındayız. Biz de rakibimizden daha iyi oynamaya ve kazanmaya çalışacağız. Elimizde müthiş bir fırsat var, tüm çabamızla şampiyonluğu kazanmaya çalışacağız.” açıklamasını yaptı.

Anadolu Efes‘in yetenekli oyunculardan kurulu olduğunu belirten Gasol, “Ben şunu biliyorum ki; şampiyonluk maçında oynayacağımız rakibimiz müthiş yetenekli oyunculardan kurulu bir takım. Dışarıdan baktığımız zaman da bunu görebiliyordum. Şimdi ne kadar iyi oynadıklarını daha yakından görebiliyorum. İyi bir oyun ortaya koydular. Çok başarılı bir ekipler, yoksa zaten burada olmazlardı. Final maçında mümkün olduğu kadar iyi çalışıp, odaklanıp elimizden geleni yapmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

EuroLeague’de şampiyonluk için takımına katkıda bulunmak istediğini belirten tecrübeli oyuncu, “Her bir mücadele gerçekten birbirinden daha farklı. EuroLeague şampiyonluğu da özel bir mücadele. Ben de bundan mümkün olduğu kadar keyif almaya, her anı özel kılmaya çalışırken takımıma şampiyonluk yolunda katkıda bulunmak istiyorum. Oynadığım organizasyonlar arasında herhangi bir sıralama yapamam ama bunun çok özel bir fırsat olduğunu söyleyebilirim. Elimden gelenin en iyisini yapacağım.” dedi.

Kobe Bryant’ın kendisini bir yerlerden izleyeceğine inandığını belirten Gasol, “Ben keyif almaya çalışıyorum, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Kobe her zaman elinden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışan birisiydi. Ben yapmam gereken şeyleri yapıyor olacağım. Takımıma elimden geldiğince en iyi katkıyı vermeye çalışacağım. Anın tadını çıkarmaya çalışıyorum. Bu çok özel bir fırsat, ben de elimden geleni yapacağım. Kobe Bryant da bir yerlerden beni izleyecektir. O birçokları tarafından tarihin en iyisi, benim fikrime göre de tarihin en büyüğü.” sözlerini söyledi.

Takımın genç oyuncusu Leandro Bolmaro’yu öven Gasol, “Bolmaro gerçekten müthiş potansiyeli olan bir oyuncu. Atletizmini, karakterini çok beğeniyorum. Çok mütevazı bir çocuk, öğrenmeye de çok açık. Bence müthiş bir oyuncu olacak. Gerçekten müthiş bir potansiyeli var. Umarım bize sezon başından beri olduğu gibi yardımcı ve destek olmaya devam edecek.” açıklamalarını yaptı. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 769