Konyaspor'dan açıklama: MHK neyi hedeflemektedir? - BasketFaul.com

Konyaspor'dan açıklama: MHK neyi hedeflemektedir?

03-06-21 22:56
Konyaspor Kulübü bir açıklama yaparak, Semt77 Yalovaspor ile oynayacakları dördüncü maça daha önce sorun yaşadıkları bir hakemin atanmasını isim vermeyerek eleştirdi, serinin üçüncü maçında da hakemlerin takdir haklarını rakip Yalovaspor lehine kullandığını ileri sürdü.

Açıklama şöyle:

"Köklü bir basketbol geçmişi olan Konya şehri ve Konyaspor camiası olarak dün oynadığımız Semt 77 Yalovaspor Play off yarı final üçüncü maçının ardından
düşüncelerimizi paylaşma ihtiyacı doğmuştur;

Sezon başında tüm sıkıntılara ve belirsizliklere rağmen bu şehirde yerleşik olan basketbol ruhuna sahip çıkmak adına bir yola çıktık. En geç kurulan kadro olarak tamamı yerli ve çoğu genç oyunculardan kurulan kadromuzla sezon başında belki kimsenin tahmin edemeyeceği bir başarı elde ederek normal sezonu üçüncü sırada tamamladık. Play off çeyrek finalinde ise güzide rakibimiz Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’u eleyerek yarı finale yükseldik. Tüm bu süre boyunca ne basında ne de herhangi bir mecrada sempatik ya da medyatik olmak adına boy göstermedik, polemiğe girmedik, kavga etmedik, hakem eleştirmedik.

Hatalar oldu mu? Tabii ki oldu. Zira hata tüm insanların ve sporların doğasında vardır. Yeter ki hata art niyet taşımasın...

Dün oynadığımız müsabakada net bir şekilde gördük ki; başta maçın baş hakemi olmak üzere hakem üçlüsü tüm takdir haklarını ve kararlarını rakip lehine kullanarak maçın önüne geçmişlerdir. Amacımız asla rakibimizin galibiyetine gölge düşürmek ya da mağlubiyete bahane aramak değildir. Biz yenileceksek de sadece kötü oynadığımız için yenilmek istiyoruz.

Ancak aynı endişeyi maalesef serinin dördüncü maçı için de taşıyoruz. Birkaç hafta önce yöneticimizi saha dışına gönderen, daha önce Konya'da yönettiği hiçbir maç olaysız bitmeyen hakemleri bu son derece önemli maça atayan MHK neyi hedeflemektedir?

100 yıllık bir camia olan Konyaspor’u hakem kararlarıyla mahkum etmeye kimsenin hakkı yoktur.

Konyaspor Kulübü olarak; yarın oynanacak müsabakayı spor kamuoyunun yakından takip etmesini istiyoruz. Tüm kulüpler gibi küçük hataları görmezden geliyoruz. Ancak oyunun sonucu etkileyen hataları tolere etmemizi kimse beklemesin. Serinin son karşılaşmasında hepimiz şahit olduk ki; müsabakanın hakemleri telafisi mümkün olmayan ve çok tartışılan kararlar verdi. Aynı şeyler yarın yaşanmasın, basketbol kimsenin egosunu tatmin ettiği ya da kişisel hesaplar gördüğü bir yer olmasın!

Son olarak; yarın oynanacak olan maçta karşılaşmayı yönetecek hakemlerden her iki takım adına da tek isteğimiz iyi niyetle ve adil bir şekilde müsabakayı yönetmeleri...

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Konyaspor Kulübü" 

Yorumlar Okunma: 2817