Yalovaspor güle oynaya finalde - BasketFaul.com

Yalovaspor güle oynaya finalde

04-06-21 21:49

İSTATİSTİK: 

Semt77 Yalovaspor serinin 4. maçında Konyaspor'u rahat bir oyunun ardından 96-78 yenerek adını finale yazdırdı. Maç boyu çok rahat hücum eden Yalovaspor son çeyrekte rölantiye alsa da rakibini maç boyu sürklase etmeyi bildi.

Yalovaspor maça müthiş bir hücum konsantrasoyonu ile sahaya çıktı. Rakibini iyi durdururken hücumda da akıcılık sağlayan Yalova üstünlüğü erken eline aldı. Konyaspor alan savunmasıyla rakibini şaşırtmayı denese de hücumda istediği yaratıcılığı üretemeyince oyun Yalova kontrolünde devam etti. İlk çeyrek son saniyedeki üçlükle beraber 26-18 Yalovaspor lehine sonuçlandı.

İkinci çeyrekte daha da iyi hücum yapan Yalovaspor farkı açmaya başladı. Ne zaman Konyaspor adım atsa Yalova iki adım atarak üstünlüğü elinde tuttu. Hem dış atışlarda hem de pota altında çok etkili olan Yalovaspor rakibin top kayıplarını da çok iyi değerlendirmesi farkı 20 sayı civarına çıkardı.Çeyreğin bitimine 2 dakika kala şanssız bir pozisyonda Tuna Han Dikmen sakatlandı ve oyundan çıkmak zorunda kaldı. Devre sonuna kadar Yalovaspor domine etmeye devam etti ve ilk devreyi 59-39 Yalovaspor önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Konyasopr daha derli toplu başladı. Farkı eritmek için elinden geleni yapan Konya'ya dış atışlarla yanıt veren Yalovaspor çok kısa sürede tekrar oyun üstünlüğünü eline aldı. Zaman zaman oyun disiplininden kopma emareleri gösteren Konya'ya karşı dış isabetlere devam eden Yalova maçı geri dönüşü olmayan noktaya getirdi. Yabancılarından çok iyi katkı alan Yalovaspor son çeyreğe de 81-55 önde girdi.
 
Son çeyrekte iki takım da oyun disiplininden koparken fark da belli seviyelerde kaldı. Son 3 dakikaya girerken fark 20 sayının altına inince Yalova yabancılarını yeniden oyuna aldı ve mucizeye izin vermek istemedi. Karşılaşmadan Yalovaspor 96-78 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2256