Komsuoğlu: Biz kafamıza kask takıp maçtan çekilmeyiz - BasketFaul.com

Komsuoğlu: Biz kafamıza kask takıp maçtan çekilmeyiz

06-06-21 01:26
Fenerbahçe Beko’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu: olaylı Anadolu Efes maçından sonra sert açıklamalar yaptı ve "Biz kafamıza kask takıp maçtan çekilmeyiz ama bu işler böyle gidecekse böyle gidecekse seneye EuroLeague'de oynayalım ve bu ligde sahaya gençleri koyalım." dedi.

Komsuoğlu'ndan pasajlar...

* Jan Vesely'yi nedense elini kaldırsa, kafasını çevirse teknik faulle cezalandırıyorlar. Jan Vesely'yi tahrik etme olayı var. Rakip takımdan tepki geldiğinde bir şey olmuyor, el ele kol kola geziyorlar.
* Başka hocalar gibi takımı da çekebilirdik. Çekmedik. Rakibe saygı, basketbola saygı dedik. Biz bu ligi ciddiye alıyoruz. Bu kadar yatırım yapıyorsak bizi ciddiye alacaklar. Bizim derdimiz Türk Basketbolu.
* Ancak bu işe bakanlar Ege'de tatilde. Biz tüm mesaimizi veriyoruz. Dolayısıyla bu işe bakan arkadaşların biraz Ege'deki sulardan uzaklaşıp gelip mesaisini burada harcamaları gerekiyor.
* Bizim oyuncularımız tahrik edildi. Bizim oyuncularımıza yapılan şeyler karşı tarafa çalınmadı. Ondan sonra olaylar buraya geldi. Hakkaniyet lazım. Maçı tahrik edenler kim, onlara bakmak lazım.
* Burası Fenerbahçe, biz kafamıza kask takıp maçtan çekilmeyiz, öyle bir korkumuz da yok. 3. maçı da oynarız, yeneriz ya da yeniliriz. Seride kötüyüz, saklanalım, kafaya kasket takalım demeyiz. Pazartesi günü maçı oynayacağız ama bu işin tadı kaçtı.
* Bu iş böyle yürümez, böyle gidecekse biz seneye EuroLeague'de oynayalım ve bu ligde sahaya gençleri koyalım.

* Hakemlerden şikayetçiyiz, hakemlerin başındaki insanın da Ege Denizi'nden ayaklarını çıkarıp İstanbul'a gelmesi gerekiyor, başında beklemek gerekiyor. Rakibiniz çok başarılı, onları şampiyon yapacağız diyorlarsa bilelim, strese girmeyelim. 

* Karşıyaka serisi sonrası TBF'nin en yetkili isimleri bizi arayıp 'Doğrudur. Bu hakemler Süper Lig'de artık bir daha maç almayacak' dedikleri kişiler 3-4 hafta sonra maç yönetmeye başladılar.

 

* Şunu da söyleyeceğim: Kaç dakika durdu oyun? 5-10 dakika. Bu bir basketbol. Atıyorsan at, 10 dakika beklemeye gerek yok. Maç yerine film oynamıyor burada. Netflix'ten film izlemiyoruz.

Basketfaul'un notu: Hakemlerin pozisyonu izlediği sırada Sertaç Komsuoğlu'nun, TBF yetkilisinde sahadan çekilmenin cezasını sorduğu, durumu farkeden Ali Koç'un "Böyle bir şeyi düşünmeyin ve devam edin." dediği öğrenildi. 

Yorumlar Okunma: 4247