Cem Akdağ Gelişim Koleji yolunda - BasketFaul.com

Cem Akdağ Gelişim Koleji yolunda

14-06-21 16:15
Gelişim Koleji, yeni sezon öncesinde takımı Türk basketbolunun deneyimli isimlerinden Cem Akdağ’a emanet etmeyi planlıyor.

GARANTİ BBVA Basketbol Gençler Ligi’nde yeni sezon öncesinde Cüneyt Kendirci ile vedalaşan Gelişim Koleji, görevi Türk basketbolunun önemli isimlerinden Cem Akdağ’a emanet etmeyi planlıyor.

Türkiye Basketbol Antrenörler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Akdağ, teknik adamlık kariyerine Eczacıbaşı ve Galatasaray altyapısında başladı. 90’lı yıllarda altyapı milli takımlarında baş antrenörlük yaptıktan sonra Türkiye Birinci Ligi’nde Beşiktaş ve Pınar Karşıyaka’da, 2000’li yıllarda ise Galatasaray, Gaziantep, Olin Edirne, Eskişehir ve TED takımlarından görev aldı. Tecrübeli teknik adam, özellikle son yıllarda TBF'nin düzenlediği seminerlere katılarak genç antrenörlerin eğitimine yönelik çalışmalarını aktif olarak sürdürüyor.

Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, gelecek sezon TB2L’ye katılmak istediklerini vurgulayarak, “BGL ekibimizde gelişime açık ve potansiyeli yüksek oyuncularımız var. Cem Akdağ, tecrübesi ile gençlerimizi daha ileriye taşıyabilecek bir antrenör. Yıllarını basketbola adamış ve yıllarca üst seviyede antrenörlük yapmış bir isim olan Cem Akdağ ile ilk görüşmemizi yaptık. Gayet olumlu geçen görüşmeden sonra yakın zamanda tekrar bir araya gelerek anlaşmaya varmak istiyoruz” dedi.

Akdağ ise BSL’den sonra sadece gençlerden kurulu bir takımı çalıştırma hayali kurduğunu belirterek, “Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar ile yaptığımız görüşmede kendisinden heyecan verici, gençlerden kurulu bir kadroya sahip olduğu bilgisini aldım. Yaptığım kısa araştırmanın ardından da teklifi ciddi olarak düşünmeye karar verdim. Umarım her şey istediğimiz gibi gelişir” diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 2110