Rakip koç gözüyle Ahmet Fatih Cantitiz - BasketFaul.com

Rakip koç gözüyle Ahmet Fatih Cantitiz

16-06-21 16:35
Yalovaspor ile Samsunspor arasındaki TBL play-off finali birçok yönü ile çok güzel örnekler oluşturdu. İki koçun oyuncularından maksimum katkı almak için yaptıkları hamleler, Türk oyuncuların önemli roller alması, olağanüstü sertliğe karşın oyuncuların fair play ruhundan vazgeçmemeleri gerçekten müthişti.

Bu seride öne çıkan birçok isimden söz etmek mümkün ama takımı seriyi kaybetmiş olmasına karşın en fazla hatırlarda kalan Samsunspor'dan Ahmet Fatih Cantitiz oldu.

Seriyi 34.8 dakika 22.2 Sayı 6.5 ribaund ve 3 asist ortalamalarıyla oynayan Cantitiz maçın sonunda gözyaşlarını engelleyemedi ve onu ilk teselli eden Yalovaspor'un koçu Hakan Yavuz oldu.

Önümüzdeki günlerde röportajla sayfamıza getireceğimiz Ahmet Fatih Cantitiz'i, Yalovaspor Koçu Hakan Yavuz'a sorduk... Çünkü Yalovaspor'u en fazla zorlayan, Yavuz'u en çok düşündüren oyuncu Ahmet Fatih Cantitiz idi...

İşte Hakan Yavuz'un Cantitiz yorumu...
"Tutulması en zor oyun özelliklere sahip. Çok sert, çok güçlü ve geri adım atmıyor. Savunmayı delen özellikleriyle rakibi rotasyona mecbur bırakıyor. En iyi oynadıkları pozisyonlar sırasıyla 2, 3 ve 1. Yani çok yönlü bir oyuncu. Kafası yerde oynamasına karşın asist özelliği var. Zaman zaman fazla kalabalığa girip top kayıpları yapabiliyor.

Son derece pozitif. Seri boyunca ne rakipleriyle, ne de hakemlerle sorun yaşamadı, yaşatmadı. Çok iyi bir sporcu, pırlanta. Seri boyunca üst düzey basketbol oynadı. Hiç oyuncum olmadı ama onu hep beğendim.
Maçın sonunda üzüldüğünü görünce gidip teselli etmeye çalıştım." 

Yorumlar Okunma: 2632