Potanın Perileri kötü başladı - BasketFaul.com

Potanın Perileri kötü başladı

17-06-21 23:47

 İSTATİSTİK

Potanın Perileri Avrupa Şampiyonası açılış maçında Slovenya'ya 72-47 yenilmekten kurtulamadı. Maça fena başlamasak da hücumda beklenildiği gibi çok zorlandık ve rakibe karşı koyamadık. Maç boyu çok sayıda kolay atışı kaçıran milliler top kayıpları üzerinden rakibe çok sayı imkanı da verince farklı yenilgi kaçınılmaz oldu. Son çeyrekte 5 sayı atabilmemiz de farkın bu seviyelere çıkmasına neden oldu. Quanitra Hollingsworth'ün 16 sayısı hariç hücumda etkili olan oyuncumuz olmadı. 2/14 üçlük 9/ 17 serbest atul atarjeb 16 top kaybettik.

Maça iyi başladık. Bulduğumuz ekstra dış isabetler ile kaçırdığımız koaly atışları aramadık. Yine de oyunun üstünlüğü Slovenya'nın elindeydi. Fiziksel olarak daha büyük olan Slovenler ribaund üstünlüğünün yanı sıra top kayıplarımızı da değerlendirdi. Yine de ilk çeyrek 19-16 Slovenya üstünlüğü ile geçildi.

İkinci çeyreğe de fena başlamasak da kısa süre sonra hücumda tıkandık. Toplam 11 sayı üretebildiğimiz çeyrekte Bahar'ın kişisel üretimleri dışında skor üretimi sağlayamadık. Çeyrek sonunda potaya yakın atışlar kullanmaya çalışarak sayı üretsek de rakibi pek durduramadık. Devre arasına 36-27 geride gittik.

İkinci yarı hücumda daha iyi gözüksek de savunmada istediğimiz şeyleri tam olarak yapamadık. Kombine savunmalar denesek de ribaund sıkıntımız rakibin bazı ekstra isabetleriyle birleşince fark kapanmadı. Çift haneler seviyesinde giden çeyreğin sonunda son çeyreğe 53-42 geride girdik.

Son çeyrekte kontak kapattık. Sürekli top kayıplarının yanı sıra çok çok koaly atışları da değerlendiremeyince fark bir anda fırladı. Olcay ve Meltem'in isabetleri dışında çeyrek boyunca isabet bulamazken Slovenya skoru oyuncularına dağıttı. Maç sonu disiplinden de kopunca karışlaşmadan Slovenya 72-47 galip ayrıldı.

 


 

Yorumlar Okunma: 1479