Ataman: Avrupa'dan çok teklif aldım - BasketFaul.com

Ataman: Avrupa'dan çok teklif aldım

20-06-21 14:30
Antalya Diplomasi Forumunda gençlerle konuşan Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman, soruları yanıtlarken bu yıl Avrupa'dan çok teklif aldığını söyledi.

Ataman'ın yanıtları şöyle:

* Herkesi mutlu eden  uluslararası bir başarı kazandık. Zaman zaman Avrupa Birliği ülkelerinin yaptırımları ile karşılaşıyoruz, Almanya'daki finalde de benzer bir olay yaşadık. Yayıncı kuruluşa, kulüp üyelerine, ailelerimize izin verilmedi. İspanyol ve İtalyan takımı basın ordusu ve aileleriyle oradaydı. Bize mobing uygulandı ancak onlara sahada ders verdik.

* Ben büyükelçi olmak istiyordum, Siyasal Bilgiler Fakültesini kazanamadım ama basketbolla Türkiye'yi dışarıda elçi gibi temsil ediyoruz.
 
* Eskiden savunma çok önemliydi ama bana göre savunma hücumdan başlıyor. Dengesiz hücum etmezseniz savunmada da dengesiz yakalanmazsınız. Hücuma çok önem veriyoruz, doğru hücum etmişsek savunmamız da daha iyi oluyor.

* Avrupa'dan bu sene çok teklif aldım ama hedefim kendi takımımla şampiyonluklara devam etmek. NBA bugüne kadar hiç Avrupalı koç almadı, belki Avrupa'da üst üste şampiyonluklar kazanıp NBA'e koç olarak giderim. 

* Oyuncularıma hep şunu söylerim: Başarı size gelmez. Bu hatayı Madrid'de yaptık, maçların sonuna önde girdik, maçın bize gelmesini beklerken kaybettik. 

Yorumlar Okunma: 3714