Sıfıra sıfır, elde var sıfır (Kadın Milliler elendi) - BasketFaul.com

Sıfıra sıfır, elde var sıfır (Kadın Milliler elendi)

20-06-21 20:47

İSTATİSTİK: 
Potanın Perileri Avrupa Şampiyonası'na 63-61'lik Belçika yenilgisiyle veda etti. Grubun normalde favorisi gözüken ama işini son güne bırakanBelçika karşısında turnuvanın en iyi mücadelesini ortaya koyduk ama hücumdaki kısıtlarımız galibiyete ulaşmamıza engel oldu. Rakibin süperstarı Meesemanna önlem alarak oynayan milliler savunam planını oturttu ama hücumda gerekli isabetleri bulamadık.


İlk çeyrekte hücumda nispeten akıcı olunca skora tutunduk. Farklı oyunculardan katkı alırken Belçika'yı da top kayıplarına zorladık. Çeyreğin ikinci kısmında Belçika oyunu kontrolüne alırken üst üste üçlüklerle skor üstünlüğünü de aldı. İlk çeyrek 16-15 Belçika üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyrekte çok daha iyi bir Belçika vardı. Bizim top kayıplarımızı iyi değerlendirirken yakaladıkları 8-0'lık seriyle fark çift haneler seviyesine geldi. Quanitra'yı değerlendirmeye çalışsak da istediğimiz gibi faydalanamadık. Belçika müthiş hücum edince fark korundu. İlk devre 41-31 Belçika lehine sonuçlandı.

Üçüncü çeyrekte savunma stratejimizi çok iyi belirledik. Ksıalara top aldırmazken topları rakip uzunların kullanmasını sağlamaya çalıştık. Mesafe vererek savunduğumuz pozisyonlar sayesinde fakrı kapatmaya başladık. Melis'in etkili oyununa hücum ribaundlarını da ekleyince farkı erittik. Son çeyreğe 51-45 Belçika önde girdi.
 
Son çeyreğe önce Tuğçe'nin üçlüğü ardından Melis'in isabeti ve Olcay'ın üçlüğü ile farkı 2 sayıya kadar indirdik. 3 dakika iki takım da sayı üretemedi. Mestdagh'ın ekstra üçlüğüyle molaya gittik. 3 dakikada yakaldığımız 5-0'lık seriyle farkı 3 sayıya indirdik. Meesseman'ın çok organize isabetiyle fark 5'e çıktı. Melis'in serbest atışlarıyla son 1.15 kala farkı 3'e indirdik. Quanitra'nın aldığı hücum faul ile rakibi yakalama şansı elimize geçti. Fakat taktik faul ile Melis'i çizgiye gönderdiler. Melis 1/2 atınca son 7 saniyeye 2 sayı geride kaldık. Topu sahamıza taşıyan Belçika'nın topunu çalmaya çalıştık ama topu iyi çeviren Belçikalılar süreyi eritti ve karşılaşma 63-61 sonuçlandı.

Yorumlar Okunma: 1987