Doc Rivers'tan Ben Simmons yorumu - BasketFaul.com

Doc Rivers'tan Ben Simmons yorumu

21-06-21 14:04
Philadelphia 76ers‘ın Atlanta Hawks‘a elendiği maçın ardından açıklamalarda bulunan Sixers koçu Doc Rivers, Ben Simmons hakkında pek parlak konuşmadı.

İlk olarak seriyi değerlendiren Rivers, “Şu anda ne diyeceğimi bilemiyorum. Gerçekten çok hayal kırıklığına uğradık. Hawks’a hakkını vermek lazım. Nate McMillan müthiş bir iş başardı. Sürekli olarak doğru işleri yaptılar. Maçta 17 top kaybı yaptık, bu bizim belimizi büktü. Serbest atış çizgisinden %75 ile oynadık. Hawks, çok fazla ekstra şut soktu. Savunmada iyi bir performans gösterdiğimizi düşünüyorum ama hücumda gereken seviyeye çıkamadık.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Ben Simmons’ın performansı hakkında konuşan Rivers, “Simmons faul çizgisinden seri boyunca zorlandı. Bu da bizi zorladı. Hala ona inanıyorum, daha sıkı çalışmamız gerekiyor.” sözlerini kullandı.

Daha sonra Rivers, kendisine yöneltilen “Ben Simmons şampiyonluk seviyesinde bir takımın oyun kurucusu olabilir mi?” sorusuna ise “Bu soruya şu anda nasıl cevap vereceğimi bilemiyorum.” cevabını verdi.

Simmons takımının Hawks’a elendiği seride serbest atış çizgisinden %32.6 isabet sağlamış, 7. maçta altı şut atıp 6 sayı, 9 ribaunt, 5 asist ile oynamıştı. 

Yorumlar Okunma: 1182