Çaylan: BSL'ye direkt çıkacak kadro kuruyoruz - BasketFaul.com

Çaylan: BSL'ye direkt çıkacak kadro kuruyoruz

22-06-21 16:28
TBL'de transfere en hızlı giren kulüp olan Manisa Büyükşehir Belediye'nin Basketbol Şube Sorumlusu Bora Çaylan, "Play-off'lara kalmadan direkt BSL'ye yükselmek amacıyla kadro kuruyoruz." dedi.

Çaylan geçen sezon da BSL'ye çıkmak için şansları varken, covid olayları ve uzun oyuncunun sakatlığı nedeniyle talihsiz bir süreç geçirdiklerini belirtip şöyle konuştu:
"Manisa kent olarak, potansiyel olarak BSL'de oynayabilecek güce sahip. Geçen sezon sonlarında Nihat Mala'yı bu nedenle organizasyona kattık ancak şanssızlıklar yakamızı bırakmadı. Bu defa işi şansa bırakmadan direkt lige yükselecek bir oluşum içindeyiz. Tabii ki sporun içinde istenmedik gelişmeler de olabiliyor, bunu de göz önünde alarak en kötü ihtimalle play-off'lar sonunda da olsa amacımıza ulaşmak istiyoruz."

Çaylan A Takımla birlikte, altyapıda da hamle yapacaklarını söyledi ve "Kulübümüzün tesis, konaklama olarak her türlü imkanları var. Bir yandan A Takımı çıkarmaya çalışırken, özellikle Manisalı çocuklarla altyapıda ses getirecek yapılanmaya gideceğiz." diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 2491