Ah Bandırma ahhh! - BasketFaul.com

Ah Bandırma ahhh!

07-07-21 21:28
Fenerbahçe sezon ortasında Beşiktaş'taki 3 oyuncu için 2 milyon doları gözden çıkarmıştı. Alperen'in NBA'e gideceği anlaşıldı, Sadık Emir'in performansı nedeniyle listeden düştü ve Fenerbahçe'nin aday portföyünde Şehmus kaldı. Sadık Emir'e de Galatasaray talip. Beşiktaş, Şehmus için oyuncu temsilcisine göre çok fazla para istiyor ve sözlü anlaşmayı ihlal ediyor. İşin bu tarafını biz bilemeyiz ama gündemi işgal eden bu tartışmanın Bandırmalı oyuncular üzerinden yapılması, buna karşılık ortada Bandırma kulübünün olmaması içimizi acıtıyor. Şunu herkes bilmeli ki, Bandırma'nın yerini kimse dolduramaz. İçimizi acıtan asıl konu ise güç sahiplerinin bizlerle beraber Bandırma Fabrikası'nın kapanmasına seyirci kalması, camiadan birkaç cılız ses dışında kimsenin tepki vermemesiydi.

Bandırma çok değil, bir yıl daha dayanabilse şimdi bonservis bedeli için konuşulan rakamlarla yaşamını sürdürür, gelecek yıllarda da birkaç oyuncu verip imalatına devam edebilirdi.

Bugünlerde bütün kulüpler çok dertli... "Çok az Türk oyuncu var, olanlar da çok pahalı..."Biz de kendilerine şunu söylüyoruz... "Kimi kime şikayet ediyorsunuz? Oyuncu kulüplerde yetişir. Siz bugüne kadar basketbolumuza kaç oyuncu armağan ettiniz?" 

Altyapıya ciddi yatırım yapan kulüp sayısı bir elin beş parmağını geçmez. Bandırma ise diğer elin beş parmağıydı. 

Bugün Şehmus, Sadık Kabaca üzerinden tartışıyoruz... Bandırmalılar bitince önümüzdeki yıllarda bakalım bu tür sorunlara konu olan kaç oyuncu bulabileceğiz? Bandırma'yı çok ama çok arayacak ve özleyeceğiz...(Basketfaul) 

Yorumlar Okunma: 3907