Diyarbakır yeniden ligde - BasketFaul.com

Diyarbakır yeniden ligde

21-07-21 20:57
Profesyonel anlamda basketboldan yıllardır uzak olan Diyarbakır'da bu sezon TB2L heyecanı yaşanacak. Şehir için bu önemli oluşumun ilk kıvılcımları altyapı milli takım forması giyen ve son olarak TBL ekiplerinden Anadolu Basket forması giyen oyuncu Muhammed Faik Altınkalem ve antrenör Hasan Çelebi tarafından atıldı.

Altyapıda uzun yıllardır çalışan Hasan hoca bu sezon için böyle bir fikirle yola çıkmak istedi. Aynı şekilde Faik de uzun yıllardır dışarıda oynadığı için de artık evinde de bir basketbol oluşumunu başlatmak istiyordu. İkisi sonrasında aynı proje için çalıştıklarını farkettiler ve projenin de sağlam temelleri beraberinde atılmaya başlandı. İkisi de hem maddi hem manevi çok fedakarlıklarla Diyarbakır Basketbol'u hayata geçirdiler. Hedef ise öncelikle TBL'ye çıkmak ve şehre yeniden basketbol sevgisi aşılamak.

Şehirden de beklenilen desteği alan takımda şu an her şey planlanmış durumda. Yeni sezon maçlarını da 7500 kişilik Seyrantepe Spor Kompleksi'nde oynayacaklar. 
 
İlk kez memleketinde bir takımda oynayacağı için heyecanlı ve istekli olan Faik oyunculara, basketbol camiasına kulübün adını duyuran ilk kişi oldu. "Ben de çoğu arkadaşım gibi zaman zaman kulüplerde sıkıntılı süreçler yaşadık. Bu süreçlerin burada da yaşanmaması için elimden geleni yapıyorum. Burada çok güzel bir oluşum yaratıyoruz.Herkesi de keyifle bizleri salonda takip etmelerini istiyoruz."

Gelen oyuncuların nerdeyse hepsi Faik'in vesilesiyle buraya geliyor desek yanlış olmaz. Hatta çoğu böyle önemli bir oluşumun öncüleri olmak için maaşlarında indirime de gitmişler. Ligin tecrübeli oyuncuları Oğulcan Sevim, Arda Korkmaz, Cahit Turan, Emin Şimşek, Adnan Kapucu ise teklif götürülen oyunculardan. Diyarbakır'ın basketbolla anılması amacıyla yola çıkan kulüpte yeni sezon çalışmaları 9 Ağustos'ta başlayacak.
 

Yorumlar Okunma: 3915