Slovenya yenilgisiz üst tura! (Triple-double 1 asistle kaçtı) - BasketFaul.com

Slovenya yenilgisiz üst tura! (Triple-double 1 asistle kaçtı)

01-08-21 13:23

İSTATİSTİK: 

Grup liderini belirleyecek mücadelede Slovenya, İspanya'yı harika bir maçın ardından 95-87 yenmeyi bildi. Süperstarı Luka Doncic'i faul sıkıntısı yüzünden bir süre kullanamayan SLovenya yine de harika bir son çeyrek oynayarak rakibini devirdi. Luka Doncic'in resmi mücadelelerde milli takımla maç kaybetmeme serisi de devam etti. Triple-double'ı sadece 1 asistle kaçıran Luka Doncic 12 sayı 14 ribaund 9 asist ile mücadele ederken Vlatko Cancar 22 sayıyla mücadelenin en skoreri oldu. Mike Tobey 16 sayı 14 ribaund ile pota altını domine etti maç sonunu müthiş oynayan Klemen Prepelic ise 15 sayıyla fark yarattı. İspanya'da ise milli takımda hep çok iyi performans gösteren Ricky Rubio 18 sayı 9 asist 3 ribaund ile takımın en iyisiydi. Abalde 14, Rudy Fernandez ve Sergio Llull 12 sayıyla mücadele etti.

Maça iyi başlayan taraf İspanya oldu. Doncic'in üç faul birden almasıyla çeyrek sonunda acaba kaos olur mu denilse de Slovenya takım olarak iyi mücadele etti. İLk çeyrek 24-20 İspanya lehine sonuçlandı. İkinci çeyrekte yine Doncic'siz kısımda farkı kapatan hatta öne bile geçen Slovenya sonrasında ritmini kaybetse de oyuna tutundu. İspanyollar mola dönüşünü iyi oynayarak skor üstünlüğünü korudu. Devre arasına 44-41 İspanya önde girdi.

Üçüncü çeyrekle beraber tempo çok arttı. SLovenya top dolaşımının yanı sıra pota altında Tobey ile çok etkili oldu. İspanyollar ise üçlüklerle oyuna tutununca harika bir çeyrek izledik. 27-26 Slovenya üstünlüğü bulunan çeyrek sonunda son çeyreğe 70-68 İspanya önde girdi.
 
Son çeyrekte biraz kend triple double'ını kovalayan Doncic top dolaşımına konsantre olurken oyun bir hayli sertleşti. İki tarafın da teknik fauller ve sert faullerle oyunu germesini izledik. Hücumda kısıtlanan İspanya ancak Rubio ile etkili olabilirken Slovenya müthiş bir hücum resitali sundu. Çekişmeli geçen çeyreğin son kısmında Prepelic'in üçlüğü ile 2.35 kala Slovenya 86-85 öne geçti. Prepelic bir de Tobey'e alley-oop asisti yapınca fark 3'e çıktı. Rubio ile fark 1'e indi. İki taraf atışlarını isabete çeviremezken taktik faulde Prepelic farkı 3 sayıya çekti. Rubio maç topunu kullanamazken Slovenya hata yapmayınca karşılaşmadan 95-87 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1253