Dönmez: Yalova basketbol beldesi olacak - BasketFaul.com

Dönmez: Yalova basketbol beldesi olacak

17-08-21 13:01
Semt77 Yalovaspor Genel Menajeri Murat Dönmez, "BSL'de kalıcı olmak istiyoruz. Bunun yolunun da iyi bir altyapıya sahip olmaktan geçtiğinin farkındayız." dedi.

Ligde 6 takımın güç olarak diğerlerinden belirgin olarak yukarıda olduğunu ifade eden Dönmez yeni sezon ve altyapıyla ilgili olarak şöyle konuştu: 
"Öncelikli hedefimiz ligde kalmak. Bunu mümkün olduğu kadar erken başarıp orta grubu zorlamayı hedefliyoruz. Uzun vadede hedefimiz ise Banvit'in boşluğunu dolduracak sağlam bir altyapı. Bu amaçla tesis için proje hazırlıyoruz. Yalova Türkiye'nin en küçük ligi ama İstanbul, Bursa ve Kocaeli'nin komşusu olarak 20 milyon nüfusun ortasında. Bu potansiyeli altyapımız için değerlendireceğiz. İlk sezon o yaş grubunda bizden daha hazır olan İstanbul'dan bir BGL takımı ile ortaklaşa çalışacağız. 

Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile iyi ilişkilere sahibiz. Müdürlük 100 potayı önümüzdeki günlerden itibaren parklara kuracak. Zaman içinde Yalova bir basketbol beldesi haline gelecek ve altyapımızdan yetişen oyuncuları A Takım'da kullanacağız.

Salonumuzu BSL kriterlerine uyumlu hale getirmek için parkeyi değiştiriyoruz, ayrıca salonun kapasitesi de 1900'dan 2500'e çıkıyor. Bu nedenle hazırlık maçlarımızı Yalova'da oynayamayacağız.

Yalovalılar basketbolu çok seviyor. Salonun bütün koltuklarını kombine olarak satmak istesek talibi var. Belli ki mevcut salon da buradaki sevgiye yetersiz kalacak.

Bütçemiz doğrultusunda iyi bir kadro urduk ancak Türkler'de bazı tercihlerimizle anlaşma sağlayamadık. Bazı oyuncular Avrupa'da oynayan takımları seçti, bunu da anlayışla karşıladık." 

PARKLARA TAKILACAK POTALAR...

Yorumlar Okunma: 2462